Обережно з ВОГНЕМ на природі! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 14 •травня• 2013, 07:19•

Шановні громадяни!

З настанням тепла часто доводиться бачити, як люди почали спалювати, сухе листя, гілки дерев та інше сміття на присадибних ділянках, городах або дачах. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не гадає, що від такої безпечності може виникнути пожежа.

Важливе значення має також обережне поводження з вогнем, перебуваючи у лісопаркових зонах, адже за умов сухої погоди навіть від кинутого непогашеного недопалка або непогашеного сірника може статися пожежа.

А уявіть таку ситуацію. Ви з хорошим настроєм приходите у ліс або парк, щоб відпочити, але навколо улюбленого вашого місця відпочинку наслідки безпечного перебування людей – обгорілі після пожежі дерева, знищена вогнем трава. Досить сумне видовище, а якщо ще й пригадати, яким красивим було все до пожежі. Разом із тим, з кожним роком у лісах нашої області згарищ стає все більше й більше. А вина в тому людська недбалість та необережність – це кинутий непогашений недопалок або сірник, залишене багаття. Іноді діти у пошуках розваги йдуть до лісу та самі розводять вогнища. Батьки ж нагадувати дитині, коли та йде на вулицю, про небезпеку пустощів із вогнем та наслідки від цього забувають.

З цих причин і не перестають замовкати телефони у пожежних частинах, по яких цілодобово надходять повідомлення про все нові й нові пожежі.

А щоб попередити їх, Головне управління Держтехногенбезпеки звертається до всіх громадян з проханням запам’ятати, що розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду під постійним наглядом і на відстані не менше 15 м від будівель та споруд. Перебуваючи в лісопаркових зонах, треба вибрати безпечне місце для розведення вогнища та обкопати його. Не слід кидати непогашені недопалки та сірники. Збираючись додому, не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати піском. Також пам’ятайте, що зловживання алкоголем значно притуплює відчуття небезпеки. Отже, якщо ми будемо уважними і обережнішими та завжди виконувати правила пожежної безпеки, то захистимо себе й природу від втрат.

За повідомленням Головного Управління Держтехногенбезпеки