Увага! З 24 по 27 лютого на території України очикується значне зниження температури: з -14 до -20. БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ!

ОСББ. За і проти. •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 07 •листопада• 2011, 08:16•

01 листопада 2011 року відбулася зустріч міського голови Олександра Корінного з жителями багатоквартирних будинків. Метою зустрічі було обговорення створення у м. Новоукраїнка ОСББ

, підняття питань про перевагу та недоліки цих об’єднань.

Так що ж таке ОСББ і «з чим його їдять»? В чому полягає мета створення? Які є підводні камені на шляху створення цих ОСББ? Яка процедура реєстрації? На ці та інші питання відповів голова виконкому Новоукраїнської міської ради Олександр Корінний.

ОСББ – це об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, метою якого є ефективне користування своїми правами та обов’язками.

Що для цього потрібно?

1. Створити ініціативну групу, що буде займатися:
  • Збором інформації про приміщення і квартири, наявні в будинку і на прибудинковій ділянці, і про їх власників;
  • створюванням кошторису на утримання будинку;
  • підготовкою статуту;
  • залучати однодумців;
  • готувати збори співвласників на якому в порядку денному будуть вирішуватимуться такі питання як: затвердження статуту, вибори голови правління, членів правління, ревізійної комісії, тощо.
  1. Зареєструвати у державному реєстрі юридичну особу, що відповідає за діяльність ОСББ;
  2. Користуватись усіма перевагами у створеному об’єднані.

Які ж переваги у новоствореному ОСББ? По-перше: жителі самі вирішуватимуть на що витрачати квартплату та її розмір; по-друге: це 100% контроль за виконанням робіт та використанням коштів; по-третє: підвищення якості житлово-комунальних послуг; по-четверте: отримання додаткових грошових коштів на утримання будинку за рахунок надання в оренду об'єктів спільної власності (нежилі, допоміжні приміщення, технічне обладнання, прибудинкову територію); по-п’яте: кожен мешканець може особисто приймати участь в управлінні будинком... Якщо все перелічувати, то складеться вагомий список.

Але не треба замовчувати і про те, що є і недоліки. Так вони є. Це і витрати на реєстрацію ОСББ (коштів небагато, але ж), це і більші витрати на утримання будинку (зросте квартплата), це і ремонти (поточні і капітальні) за рахунок коштів співвласників, це і утримання бухгалтера (а хто, як не бухгалтер відповідає за звітність і в податкову, і в пенсійний?).

Міська влада в першу чергу буде допомагатиме ОСББ – це і освітлення, і ремонти, і благоустрій. Для цього буде створена консультаційна рада при виконавчому комітеті.

Підводячи підсумок, можна додати, що вступ до ОСББ – це суто добровільне рішення, і прочитавши все вище написане, вирішувати Вам і тільки Вам, створювати та вступати в ОСББ чи ні.