Краєвиди міста

Новоукраїнський міський голова взяв участь у 40-й сесії Конгресу Ради Європи в онлайн форматі •PDF• •Друк•
••Середа•, 24 •березня• 2021, 13:40•

23-24 березня, в режимі онлайн відбулась сорокова сесія Конгресу регіональних і місцевих влад Ради Європи. Вперше у склад делегації від України був включений представник від Новоукраїнської громади – наш міський голова Олександр Корінний.

Дана сесія мала статутний характер, на якій, в основному, проводились вибори керівного складу Конгресу. Разом з іншими представниками сорока семи країн – членів  Ради Європи наш міський голова долучився до виборів нового президента конгресу, яким став представник Нідерландів Ліндерт Вербек. Також делегація України взяла участь у розгляді інших регламентних документів, розгляді звіту «Забезпечення дотримання Європейської хартії місцевого самоврядування у серйозних кризових ситуаціях», ухваленні бюджету на наступні два роки, визначенні пріоритетів діяльності на 2021-2026 рр.  та інших актуальних питаннях діяльності конгресу.

Нагадаємо, що Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи є консультативним органом Ради Європи, який діє з 1994 року. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи.

Пріоритетами Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах.

Конгрес:

– представляє інтереси європейських регіонів та муніципалітетів;

– є форумом, на якому представники місцевих або регіональних влад обговорюють спільні проблеми, обмінюються досвідом та ознайомлюють уряди зі своїми поглядами;

– консультує Комітет міністрів та Парламентську асамблею РЄ з усіх аспектів розвитку та реалізації місцевої і регіональної політики;

– тісно взаємодіє з національними та міжнародними організаціями, що представляють місцеві і регіональні влади;

– організує публічні обговорення та конференції на місцевому і регіональному рівнях в усіх державах-членах Ради Європи з метою активного залучення до цього громадськості, участь якої залишається важливою для встановлення справжньої демократії;

– готує регулярні доповіді щодо стану місцевої та регіональної демократії в кожній з держав – членів Організації та країнах, що є кандидатами на вступ; крім того, Конгрес спостерігає за проведення місцевих і регіональних виборів в цих країнах.