Краєвиди міста

Чи знаєте ви про можливості участі дітей та молоді у житті громади? •PDF• •Друк•
••Субота•, 20 •березня• 2021, 09:50•

Ми опитали дітей та молодь Новоукраїнської міської територіальної громади і з’ясували чи знають вони як можна залучитись до прийняття рішень.

У рамках щорічного моніторингового звіту щодо виконання Плану дій з реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» , для оцінки дружності громади Новоукраїнської ТГ до дітей та молоді було опитано 602 респонденти: 297 дітей у віці 6-12 років (187 хлопчиків та 182 дівчинки) та 285 молодих людей у віці 13-17 роки (107 хлопчиків та 178 дівчат) у форматі Google форм.

76,6% опитуваних відповіли, що знають про можливість участі дітей та молоді у громадському житті ТГ.

Тому ми вирішили коротко розказати про найуспішніші практики, у рамках реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» у Новоукраїнській міській територіальній громаді.

# Корпорація «MainStream». Проект, за допомогою якого у нашій громаді уведені посади молодіжних радників у структурних підрозділах виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради. Така співпраця дає можливість дітям та молоді нашої громади максимально залучатись до прийняття рішень, підвищувати рівень обізнаності щодо механізмів управління громадою, а також вносити пропозиції щодо пріоритетних напрямків розвитку відповідної сфери та шляхи їх реалізації.

# Заходи, організовані Парламентом дітей та молоді Новоукраїнської ТГ, члени якого беруть участь в сесіях обласного парламенту дітей і очолюють керуючі посади, комісії, активно долучаються до роботи дебатної школи, займаються проєктною діяльністю, організацією та проведенням заходів, як місцевого так і регіонального рівнів. Один з них - перший фестиваль скейтерів та самокатерів - «EXTREME FEST», який був організований та проведений Парламентом дітей та молоді разом із Молодіжною радою за ініціативи юних екстремалів міста  ІГ " Extreme STYLE".

# Молодіжна рада. Це інструмент молодіжного “голосу”, який дає можливість почути молодих людей. Це консультативно-дорадчий орган, який утворений при міському голові із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики. У нашій громаді молодіжною радою постійно проводяться благодійні кінопокази, які спрямовані на допомогу тяжкохворим землякам.

# Дитяча сесія Новоукраїнської міської ради та імітоване засідання виконавчого комітету. Уже двічі в нашій громаді проводилися заходи на яких діти та молодь можуть приймати рішення. У листопаді 2019 року представники органів шкільного самоврядування закладів освіти та Парламенту дітей взяли участь у підготовці та роботі першої дитячої сесії Новоукраїнської міської ради, яка була проведена у рамках глобальної акції ЮНІСЕФ, присвяченої до 30-ї річниці Конвенції ООН про права дитини. А у лютому 2020 року актив учнівського самоврядування закладів освіти  та представники Молодіжної ради вивчали потреби та ідеї своєї цільової аудиторії, а також напрацьовували проєкти рішень для імітованого засідання виконавчого комітету щодо святкових заходів у громаді. Така практика значно мотивує дітей та молодь громади ініціювати рішення, активно долучатись до їх прийняття, налагоджує співпрацю з владою та несе інформативну значимість щодо можливостей отримання послуг в Новоукраїнській ТГ.

# Конкурс міні-проєктів «Влада і громада разом». Зазначений конкурс має пріоритетний напрямом «Безпека і комфорт дітей та молоді Новоукраїнської громади». Щороку ініціативні групи та громадські організації подають проекти на зазначений конкурс і значна частина з них спрямована саме на створення комфортних та безпечних умов для дітей та молоді.

Варто зазначити, що усі заходи спрямовані на досягнення пріоритетних цілей громади, а саме:

-          кожна дитина та молода людина має право, щоб їхній голос, потреби та пріоритети були почуті та враховані в нормативних актах, політиці та програмах громади;

-          кожна дитина та молода людина живе в безпечному та чистому середовищі;

-          кожна дитина та молода людина має можливість насолоджуватися життям в сім’ї, іграми та відпочинком

Тож, ми і надалі працюватимемо над тим, щоб відсоток молодих людей, які залучаються до прийняття рішень в громаді, наблизився до 100.