Краєвиди міста

18 березня  на 101 році життя відійшов у вічність ветеран війни і праці

МИЗІН

Дмитро Юхимович

Дмитро Юхимович народився 12 березня 1921 року в селі Глодоси Новоукраїнського району. У цьому ж селі закінчив 10 класів. Після закінчення школи вступив до Кіровоградського педагогічного інституту, але його навчання перервала служба в армії у 1940 році. Був призваний на військову  службу до Київського військового округу, а проходив її у місті Жовква, що на Львівщині у 34 кавалерійському полку.

З початку війни у 1941 році проходив службу у військовій частині Західного ІІІ Українського фронту під командуванням генерала Михайла Кирпоноса

Брав участь у боях під Києвом. В нерівному бою та з великими втратами вийшовши  із оточення воював у складі  шістдесят сьомої  армії. З боями дійшов до м. Таганрог, Ростовської області. В запеклих боях під час переправи через річку Міус був захоплений у полон, та до закінчення війни перебував  у німецькому концтаборі. У квітні 1945року був звільнений з полону радянськими військами.

Дмитро Юхимович Мизін за бойові заслуги нагороджений орденом Вітчизняної війни II степеня, медалями: «За мужність», «За Победу над Германией» та іншими ювілейними нагородами.

У серпні 1945 року, після відповідних перевірок  направлений в пожежну команду військ МГБ міста Пермі, де служив до вересня 1947 року.

Звільнившись зі служби Дмитро Юхимович приїхав до міста Новоукраїнка та продовжив навчання в Кіровоградському педінституті, але не закінчив його через хворобу. Після одужання працював в колгоспі Кутузова в селі Глодоси Новоукраїнського району обліковцем тракторної бригади.

З 1961 по 1971 рік секретарем партійної організації та заступником голови колгоспу.

Протягом 10 скликань обирався депутатом Глодоської сільської ради.

В 1963 році був обраний народним засідателем до Новоукраїнського районного суду.

Деякий час Дмитро Юхимович жив у  селі Рівне Новоукраїнського району працював комірником у сільськогосподарському підприємстві  та очолював місцеву  раду ветеранів.

Проживши довгі сто років, Дмитро Юхимович залишив не лише добрі спогади, а й чималі матеріальні плоди своєї праці у сільському господарстві та у громадських справах.

Безмежна доброта, щирість назавжди залишиться в серцях дітей, внуків Дмитра Юхимовача та у всіх людей,  яким за час свого довгого життя він став надійним другом, порадником, наставником.

Від імені депутатського корпусу та виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради висловлюю співчуття рідним і близьким у зв’язку зі смертю  ветерана війни і праці.

Новоукраїнський міський голова

Олександр Корінний