Краєвиди міста

Пам'ятаємо Героїв Небесної Сотні! •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 19 •лютого• 2021, 11:18•

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Напередодні цього дня представники влади та громадськості Новоукраїнської громади вшанували пам’ять загиблих Героїв, поклали квіти до стели Героям Небесної Сотні та могил земляків, які загибли під час бойових дій в АТО (ООС), захищаючи Україну від російської агресії.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Цього дня 2014 року під час мирних акцій  учасників Революції гідності на вулиці  Інститутській у Києві силові підрозділи режиму Януковича розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали «Небесною Сотнею». Цього ж дня, о 22:17 Верховна Рада прийняла постанову «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України», низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.