Краєвиди міста

З 01.01.2021 року набула чинності нова нормативна грошова оцінка земель населених пунктів •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 08 •лютого• 2021, 14:49•

Попередня документації про нормативну грошову оцінку земель
м. Новоукраїнка була затверджена та використовувалась з 2012 року,
та потребувала оновлення, оскільки термін використання сплив в 2019 році, відповідно до вимог частини 2 статті 18 Закону України "Про оцінку земель", а саме: нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Рішеннями Новоукраїнської міської ради від 19 грудня 2018 року
№ 1136 та від 25 січня 2019 року № 1182 затверджено на 2019 рік проведення робіт з виготовлення нормативної грошової оцінки населених пунктів Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади загальною вартістю 372 200,00 грн., із них – 100 000 грн. із місцевого бюджету,

Рішенням Новоукраїнської міської ради від 11.06.2019 року за № 1335 надано дозвіл на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів м. Новоукраїнка, с. Звірівка, с. Новоолександрівка,
с. Яблунівка, с. Кам’яний Міст, с. Мар’янопіль, с. Єгорівка, с. Сотницька Балка,
с. Арепівка, с. Воронівка, с. Улянівка, с. Схід.

На підставі проведених відкритих торгів 13 вересня 2019 року визначено виконавцем робіт Державне підприємство "Кропивницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" та укладено договір на виконання робіт з виготовлення нормативної грошової оцінки населених пунктів в розмірі 450 101 грн. Основна сума оплати за проведення даних робіт здійснена за рахунок субвенції з обласного бюджету, відповідно до розподілу, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської облдержадміністрації від 05 березня 2019 року № 446-р.

Погоджені державною експертизою землевпорядної документації,
12 документацій затверджені рішенням Новоукраїнської міської ради
від 22 квітня 2020 року № 1688,
що набули чинності, відповідно до вимог статті 271.2 Податкового кодексу України, з 01.01.2021 року.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок є базою для оподаткування землі, тому згідно Податкового кодексу та Закону України “Про оренду землі” земельний податок за земельні ділянки усіх форм власності та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної форм власності визначаються залежно від їх нормативної грошової оцінки.

Посилання до пояснювальної записки технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Новоукраїнка

За додатковими роз'ясненням можна звернутися до виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, а саме до відділу земельних відносин, кабінет № 1, або за телефоном 099-433-0073.