Краєвиди міста

Новоукраїнські майстрині опробували нові торгівельні павільйони, одержаних від Програми USA ID DOBRE. •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 29 •грудня• 2020, 14:01•

Ще у 2017 році, під час написання Стратегії розвитку Новоукраїнської ОТГ, було виявлено  потребу жителів ТГ щодо створення локацій для організації відпочинкового бізнесу створення конкурентних умов для місцевих підприємців, можливостей розвивати власну  справу у сфері туризму, організації відпочинкових та розважальних заходів, проведення ярмаркових заходів, що дало б можливість суб'єктам господарювання представляти свою продукцію.

Реалізація проекту «Сквер на Соборній» у партнерстві з Програмою ДОБРЕ є одним із шляхів  вирішення проблеми - відсутності якісного громадського простору для мешканців та відсутності облаштованої платформи для представників малого та середнього бізнесу, неможливості залучення більш широкої аудиторії та проведення масових фестивалів тощо. А також, проблеми відсутності облаштованої відкритої території для проведення заходів, які відповідали б запитам жителів і організаторів заходів.

У 2020 році розпочато будівництво скверу де на даний час будується сцена, вбиральня, проводяться водопровідні, каналізаційні, електричні комунікації, саме за кошти ДОБРЕ уже облаштовано пішохідний фонтан.

А минулої п’ятниці нашими партнерами було доставлено у Новоукраїнку павільйони для підприємців, які реалізують самостійно виготовлену продукцію. Так як територію скверу, де мають бути розміщені павільйони ще не облаштовано, їх було тимчасово встановлено біля міського палацу культури «Ювілейний». Це місце обрано не випадково, адже саме тут відбувається найбільше заходів у нашій громаді, та й перебуватимуть споруди не лише під охороною сторожа, а й під цілодобовим відеонаглядом.

Першими, хто спробував зручність торгового обладнання -  новоукраїнські майстрині-рукодільниці – представниці Центру дитячої та юнацької творчості «ЗОРІТ», які беруть участь у всіх заходах громади де проводяться виставки, ярмарки, благодійні акції.

Варто зазначити, що право реалізовувати продукцію матимуть підприємці-виробники, відповідно до Положення, яке буде розроблено та затверджено найближчим часом.

Вартість двох дерев'яних кіоск для вуличної торгівлі складає 78,000.00 гривень включно із доставкою та монтажем, всі витрати на це  оплачено Програмою USAID DOBRE, у рамках спільного проекту місцевого економічного розвитку Новоукраїнської міської ради та  програми USAID DOBRE «Створення території з поліпшеною інфраструктурою для бізнесу та громадян в м. Новоукраїнка «Сквер на Соборній».

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській.

Новоукраїнська ОТГ є партнером програми USAID DOBRE,  що виконується організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).