Краєвиди міста

До уваги сільськогосподарських товаровиробників, які є платниками єдиного податку ІУ групи у 2020 році •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 21 •грудня• 2020, 10:05•

У зв'язку зі складними погодно-кліматичними умовами, що склалися наприкінці 2019 року та протягом 2020 року на території Кіровоградської області є ймовірність, що не всі сільськогосподарські товаровиробники зможуrь підтвердити статус платника єдиного податку IV групи у 2020 році, адже абзацом першим підпункту 298.8.4 пункту 298.8 статті 298 Податкового Кодексу України визначено, що у разі, коли у податковому (звітному) році частка сільськогосподарського    товаровиробництва    становить     менше    як 75 відсотків, сільськогосподарський товаровиробник - юридична особа сплачує податки у наступному податковому (звітному) році на загальних підставах.

Відповідно до абзацу другого підпункту 298.8.4 пункту 298.8 статті 298 Податкового Кодексу України Кіровоградською обласною державною адміністрацією здійснюється підготовка проєкту рішення обласної ради "Про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин", яке дасть можливість підприємствам, що увійшли до зазначеного переліку, підтвердити статус платника єдиного податку IV групи у 2020 році.

У разі необхідності підтвердження такого статусу, сільськогосподарський товаровиробник повинен надати до Кіровоградської облдержадміністрації сертифікат про форс­ мажорні обставини та копії усіх документів, які стали підставою для його отримання. Контактною особою із зазначених питань є Понура Сергій Васильович - начальник відділу економічного аналізу, соціально-трудових відносин, фінансово-кредитного забезпечення та зовнішньоекономічної діяльності департаменту агропромислового розвитку, тел.: 099 746 08 50.