Ряд актуальних питань розглянуто на засіданні сесії Новоукраїнської міської ради •PDF• •Друк•
••Четвер•, 15 •жовтня• 2020, 15:17•

13 жовтня відбулося чергове пленарне засідання 65-ї сесії Новоукраїнської міської ради, на якому були присутні ще й представники громадськості, зокрема фізичні особи-підприємці Новоукраїнської ОТГ та директор комунального некомерційного підприємства «Центральна районна лікарня» Михайло Шелевер.

Перед початком розгляду питань порядку денного, депутати мали змогу почути від  Михайла Михайловича відповіді на гострі питання, зокрема, про стан захворюваності жителів громади на COVID-19 та готовність лікарні до ймовірного погіршення ситуації з пандемією. Також присутніх цікавило питання щодо виконання районної Програми про забезпечення житлом лікарів Новоукраїнської ЦРЛ. Розгляд питання щодо виділення субвенції з міського бюджету районному бюджету у сумі 500 тис. грн. для придбання житла лікарям перенесено на 2021 рік у зв’язку з відсутністю вільних залишків коштів у міському бюджеті та невиконання надходжень до бюджету ОТГ станом на 01.10.2020 року.

Також депутати підтримати звернення фізичних осіб-підприємців Новоукраїнської міської обʹєднаної територіальної громади щодо збереження існуючої спрощеної системи оподаткування.

Відповідний лист зі зверненням щодо розгляду та прийняття законопроектів №№ 3853-1,  3853-2 та 3993 буде підготовлено та направлено до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, голови комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.

Усього на порядок денний було винесено 40 питань, по яких були прийняті відповідні рішення. Розгляд почався зі звіту про виконання Стратегії розвитку Новоукраїнської ОТГ та Програми соціально-економічного та культурного розвитку Новоукраїнської ОТГ за 9 місяців 2020 року.  З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/ngfriqW

У зв’язку з підготовкою проекту міського бюджету на 2021-2023 роки, основним блоком питань стало продовження терміну дії міських програм, які забезпечують функціонування та сталий розвиток громади. Серед них:

-          Програма підтримки суб’єктів малого і середнього бізнесу на території  Новоукраїнської міської ради

-          Програма енергоефективності Новоукраїнської міської ради

-          Програма реформування  і  розвитку житлово - комунального господарства Новоукраїнської міської обʹєднаної територіальної громади на 2021-2025 роки

-          Програма ʺПитна водаʺ на 2021-2025 роки

-          Програма запровадження роздільного збору твердих побутових відходів у Новоукраїнській ОТГ на 2021-2025 роки

-          Програма "Розвиток та удосконалення цивільного захисту населення Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади"

-          Програма розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти

-          Міська цільова програма національно-патріотичного виховання дітей та молоді

-          Комплексна цільова програма "Сім’я та молодь" Новоукраїнської  міської об’єднаної територіальної громади у новій редакції

-          Міська програма підтримки учасників антитерористичної (Операції об’єднаних сил) та членів їх сімей – мешканців Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади на 2021-2023 роки

-          Програма соціальної підтримки населення на території Новоукраїнської міської об'єднаної територіальної

-          Комплексна програма попередження та припинення протиправних дій у сфері державної безпеки, профілактики злочинності та цивільного захисту населення на території Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади на 2018-2020 роки до 2023 року

-          Міська програма забезпечення впорядкованим соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа на території Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади.

Крім того, депутати проголосували за внесення змін до рішення від 11.06. 2019 року № 1310 «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Новоукраїнської міської ради на 2020 рік». Згідно зі змінами, для підприємців І та ІІ групи платників Єдиного податку тимчасово, на період з 1 травня по 30 червня 2020 року, зменшили ставки Єдиного податку, встановленого для зазначених груп у розмірі 1 відсотку від прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) періоду.

На засіданні сесії затвердили дорожню карту з покращення індексу спроможності діяльності органів місцевого самоврядування Новоукраїнської міської ОТГ на 2020-2021 роки.

Також було розглянуто ряд земельних та фінансових питань та прийнято відповідні рішення. Зокрема, виділено 80 тис. грн. на заробітну плату для працівників фельдшерських пунктів Новоукраїнської ОТГ (55 тис. грн.) та сплату комунальних послуг (25 тис. грн.).