Фестиваль та конкурс міні-проектів - лідери громадських досліджень Новоукраїнської ОТГ. •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 31 •липня• 2020, 14:15•

Конкурс міні-проектів «Влада і громада – разом!» та громадські слухання – найбільш пріоритетні інструменти участі у Новоукраїнській громаді.

Кілька тижнів триває інформаційна кампанія щодо популяризації інструментів участі громадськості у прийнятті рішень у Новоукраїнській ОТГ.

Мешканцям громади було запропоновано долучитись до оцінки інструментів участі, а також ознайомитись на практиці з одним із них.

Для реалізації зазначеної мети було ініційовано громадські консультації  щодо відзначення у Новоукраїнській ОТГ Дня Незалежності України, зокрема про можливість проведення у ці дні фестивалю  «Діцмана», форми та компонентів його проведення, інших заходів, які було б варто провести цього дня.

Із усіх громадян, які взяли участь у консультаціях, 87,8% підтримали ідею проведення фестивалю та запропонували доповнення до його сценарію: конкурсу безалкогольних  напоїв, проведення ярмарку, залучення майстрів-пекарів до участі, виступи творчих колективів та ін..

Щодо відзначення самого Дня Незалежності – то серед запропонованих заходів – ігри для дітей,концерт, дискотека для молоді, виступи молодих талантів та запрошення відомих співаків.

30 липня найактивніші мешканці нашої громади зібрались, щоб обговорити пропозиції, зібрані під час громадських консультацій та визначитись з колом заходів, які могли б бути реалізовані у святковій програмі відзначення 29-ї річниці незалежності України у Новоукраїнькій ОТГ.

Представники дитячих творчих колективів, громадських організацій зокрема учасників АТО/ООС «Сила в єдності», молодіжна громадська рада  та громадська рада по співпраці з міським головою, Парламент дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ також підтримали ініціативу проведення в Новоукраїнці фестивалю та запропонували доповнити заходи ходою учасників ато/оос  та парадом вишиванок, майстер класом скейтерів, козацькими іграми. Головні організатори заходів – працівники відділу культури і туризму виконавчого комітету міської ради – занотували усі пропозиції та після оцінки щодо можливостей (у нас ще діють певні карантинні обмеження) повідомлять про план заходів, присвячених головному святу нашої держави.

Участь громадськості у обговоренні заходів щодо відзначення Дня Незалежності  це один із прикладів використання інструментів участі для прийняття рішень важливих для усіх мешканців громади.

У міській раді розроблено відповідні порядки застосування щонайменше восьми механізмів участі громадян у прийнятті рішень. Під час інформаційної кампанії волонтери та працівники виконавчого комітету міської ради провели  соціологічне дослідження щодо пріоритету у виборі громадянами зазначених інструментів. Найбільш ефективним механізмом респонденти назвали конкурс міні-проектів «Влада і громада – разом!», ще одним із найбільш ефективних механізмів громадяни вважають громадські слухання, треті за рейтингом –консультації з громадськістю.

На обговорення було винесено і питання Дорожньої карти підвищення ефективності залучення громадян та підтримки громадських ініціатив Новоукраїнської міської об'єднаної територіальної громади на 2020-2023 роки. Зазначений документ також було схвалено представниками громадськості Новоукраїнської ОТГ.

Зазначені заходи здійснюються у рамках  програми DOBRE «Голос громади у місцевому самоврядуванні».