«Детективи громади» – в дії! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 21 •липня• 2020, 08:48•

Ініціативна молодь Новоукраїнської громади взяла участь у Дистанційній дослідницькій програмі «Детективи громади», яка є частиною проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» в рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Молодь вчилася використовувати інструменти громадського моніторингу діяльності депутатів місцевих рад та сайту громади, розробляла рекомендації за результатами моніторингу та обговорювала результати моніторингу з органами влади.

Більше місяця представники Молодіжної ради та Парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ ретельно досліджували діяльність місцевих депутатів.  Група моніторила відвідування сесій (активність, кількість пропусків),  звітування перед виборцями (місце проведення, кількість звітів за рік, зміст), прийоми громадян (контактна інформація для зв’язку з депутатом, графік проведення прийомів, їх кількість, результативність) тощо.

А сайт Новоукраїнськоїміської ради дослідили за такими параметрами: повнота рубрик; наявність зальної інформації; інформація про структуру органу влади; повнота і доступність інформації про депутатів на сайті громади; взаємодія з громадянами; відомості про інформаційні системи та послуги, які можна отримати в громаді.

«Головне - це зворотній зв’язок!» - зазначає голова Молодіжної ради Алла Кривошея. – «У Новоукраїнській міській раді нам без проблем надали потрібну інформацію, підтримували та пропонували допомогу. Ми мали можливість виступити на засіданні сесій міської ради, де представили результати одного із своїх досліджень – про діяльністі депутатів. А наступного дня,  під час зустрічі з міським головою Олександром Корінним та представниками відділу організаційної роботи та інформації, ми презентували результати аналізу сайту громади, проведеного за SWOT-методикою».

Наразі більшість пропозицій, що були надані представниками Молодіжної ради та Парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ, враховані та незабаром будуть реалізовані.

Презентація результатів моніторингу сайту ОТГ:

Презентація результатів моніторингу звітності місцевих депутатів: