«Мама + Тато = нова роль» •PDF• •Друк•
••Середа•, 27 •червня• 2012, 10:19•

Проект «Містечко Майбутніх Мам»

Найбільш важливою проблемою нашого суспільства є збереження і зміцнення здоров'я, і, в першу чергу, здоров'я дітей. Погана екологія і неякісні продукти харчування негативно впливають на здоров'я людини. Саме тому дітей потрібно привчати до здорового способу життя з народження, оскільки пізніше це буде зробити складніше. Дуже важливо знати основи здорового способу життя, оскільки вони відповідають не лише за міцне здоров'я, але і за хороше самопочуття і розумову активність. Для цього потрібно правильно харчуватися, дотримуватись режиму дня, виконувати фізичні вправи і не мати шкідливих звичок. Спосіб життя закладається з дитинства, відображає звичаї і традиції сім'ї. Спосіб життя може сприяти збереженню і розвитку здоров'я дитини, а може провокувати зниження потенціалу здоров'я.

Черговий захід ІІ етапу проекту «Містечко майбутніх мам», який пройшов в Новоукраїнській центральній районній бібліотеці мав назву «Мама + Тато = нова роль» –  на зустріч з учасницями проекту був запрошений районний  лікар-педіатр Вовк Борис Михайлович. Лікар відмітив, що для підтримки здоров'я необхідна постійна рухова активність, яка перш за все впливає на обмінні процеси в організмі. А починати треба з гімнастики на свіжому повітрі або в провітреному приміщенні. Фізична активність здатна дати енергію і гарний настрій на цілий день. Профілактика ОРВІ у дітей просто недопустима без оздоровчої гімнастики. Не слід забувати і про піші прогулянки на свіжому повітрі. Профілактика захворюваності у дітей, звичайно, передбачає і дотримання певних правил в харчуванні. Не варто забувати про те, що воно має бути насичене вітамінами і необхідними для зростання організму мікроелементами.

Комп'ютер і телевізор негативно впливають на здоров'я дитини. З часом у багатьох дітей розвивається комп'ютерна залежність, від якої дуже складно позбавитися. Крім того, постійне сидіння за комп'ютером неминуче приводить до проблем із зором і хребтом. У телевізорі теж немає нічого хорошого – сповна вірогідні проблеми із зайвою вагою і з очима. Отже, поважно обмежити вплив на дітей телевізора і комп'ютера. Звичайно, забороняти не потрібно, щоб уникнути небажаних наслідків, але необхідно робити перерви.

А ще рішуче можна сказати: ніщо так не відновлює сили, як сон. Людина може залишатися без води декілька діб, без їжі - майже 2 місяці, без сну - не більше 3 - 4 діб.       Сон - не лише найважливіша потреба людини, але і найефективніший, найшвидший, найнадійніший регенератор життєвих сил.

Для того, щоб організм дитини самостійно справлявся з інфекціями, потрібно укріплювати його імунітет і психіку. Лікарі стверджують, що нервові діти хворіють ОРВІ частіше за останніх. Діти, які багато нервують, плачуть і вередують, хворіють частіше за інших, – стверджує фахівець-педіатр.

Зустріч з лікарем-педіатром  пройшла у формі діалогу, і, за думкою запрошених батьків, нагадувала відому передачу за участю лікаря Є. Комаровського . Батьків цікавили такі питання як  щеплення, діатез, алергії різного походження, загартування організму та багато інших. На всі питання вони отримали  професійні вичерпні відповіді. Такі зустрічі, започатковані нашим проектом, за бажанням батьків, можливо стануть традиційними.

Здоров'я дитини – це на 80% заслуга його батьків, і лише на 20% – лікарів.

Тож,  батьки пам'ятайте - здорова дитина - це лише ваша заслуга!

Запрошуємо всіх бажаючих на наступний захід «Між нами матусями» 21 липня на 10 годину.

Семенова С. О. Кузьміна В. О.

бібліотекарі ЦРБ, автори проекту