До уваги громадян України, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •червня• 2020, 15:57•

18 травня Центральна виборча комісія своєю постановою № 88 спростила процедуру розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”, тобто коли виборча адреса виборця визначається органом ведення Державного реєстру виборців за мотивованим зверненням виборця.

Ця постанова набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Затверджений постановою Порядок визначає процедуру розгляду органом ведення Державного реєстру виборців мотивованого звернення громадянина України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України, щодо зміни виборчої адреси.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення Державного реєстру виборців як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет. Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю. До заяви обов’язково додається один з перелічених документів:

Перелік документів

Така заява може бути подана з моменту набрання чинності постанови, але не пізніше ніж на пʼятий день з дня початку виборчого процесу. Варто зауважити, що нова заява про зміну виборчої адреси може бути подана не раніше ніж через 180 днів після подачі першої.

Відтак Центральна виборча комісія розширила можливості для реалізації виборчих прав громадян. Зокрема, завдяки зазначеній процедурі у найближчих місцевих виборах зможуть взяти участь внутрішньо переміщені особи. У свою чергу для інших громадян України вона створить можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

Заява щодо зміни виборчої адреси відповідно до ч.3 ст.8 ЗУ "Про державний реєстр виборців"