Пацієнти Новоукраїнської лікарні можуть розраховувати на послуги лапароскопічної хірургії. •PDF• •Друк•
••Четвер•, 26 •березня• 2020, 13:51•

З 2020 року у КНП «Новоукраїнська центральна районна лікарня» є можливість виконувати хірургічні операції за допомогою лапароскопічних інструментів.

виконувати хірургічні операції за допомогою лапароскопічних інструментів.

Для придбання обладнання на суму 749 тисяч гривень раніше було виділено з районного бюджету – 450 тисяч гривень, 150 тисяч гривень надала Новоукраїнська міська рада, решту коштів – сільські території.

Лапароскопічна хірургія — сучасний метод травматичної ендоскопічної хірургії. Операції на внутрішніх органах проводять через невеликі неприродні (діаметр — 0,5-1,5 см) 1-4 отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів.

Назва цього виду хірургії походить від методу лапароскопії (де черевну порожнину оглядали з мінімальним травмуванням передньої черевної стінки). З часом цей метод діагностики вирішили застосувати для проведення лапароскопічної операції («у животі») — коли хірург (оператор) спеціальними лапароскопічними інструментами через декілька отворів проводить операції спостерігаючи через, раніше оптичний, тепер електронно-оптичний, лапароскоп.

Для роботи на зазначеному обладнанні новоукраїнські лікарі-хірурги пройшли відповідне навчання.

Розповідає завідувач хірургічного відділення Новоукраїнської ЦРЛ Олег Бабинець: «Протягом 2019 року, спільно з завідувачем абдомінально-хірургічним відділенням Кіровоградської обласної лікарні Олександром Шевчуком, на базі нашого лікувального закладу проводили недовготривалі лапароскопічні втручання, перейнявши досвід провідних лікарів обласного центру та отримавши відповідне теоретичне та практичне навчання, самостійно виконували оперативні втручання хворим з гострою хірургічною патологією органів черевної порожнини. Останню подібну операцію було виконано цього місяця.

Маючи усе необхідне обладнання, знання та набутий досвід маємо намір збільшити кількість операцій шляхом лапароскопічної хірургії де є можливим такий спосіб лікування».