Краєвиди міста

Проект рішення (Про встановлення батьківської плати за харчування дітей в ДНЗ) •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 25 •травня• 2012, 15:51•

від 26 червня 2012 року                             № ___

м. Новоукраїнка

Про встановлення батьківської

плати за харчування дітей у

дошкільних навчальних закладах

Керуючись пунктом 2 статті 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, статтею 35 Закону України „Про дошкільну освіту“ згідно Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667, розглянувши аналіз витрат на харчування дітей в дошкільних навчальних закладах № 1, № 5 та „Барвінок“, -

виконавчий комітет міської ради

ВИРІШИВ:

1. Встановити розмір батьківської плати за харчування однієї дитини в дошкільних навчальних закладах на території Новоукраїнської міської ради у розмірі:

-                у ДНЗ в м. Новоукраїнка – 43 % від вартості фактично спожитих продуктів харчування;

-                у філії ДНЗ № 1 (с. Звірівка) – 29 % від вартості фактично спожитих продуктів харчування

2. Стовідсотково від плати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах звільняються батьки або особи, які їх замінюють, діти яких є потерпілими від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, діти із сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, інваліди з дитинства та діти-інваліди.

Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім’ях яких троє і більше дітей.

Для отримання пільги  батькам  або особам, які їх замінюють, необхідно подати до міської ради заяву та підтверджуючі документи.

3. Дане рішення набирає чинності з 1 липня 2012 року.

4. Визнати такими, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради від 28.12.2011 року № 159 „Про встановлення плати батьків за перебування дітей в дошкільних навчальних закладах“.

5. Начальнику відділу бюджетного забезпечення та бухгалтерського обліку виконавчого комітету міської ради Кириленко Н. О. врахувати дане рішення при уточненні міського бюджету на друге півріччя 2012 року.

6. Рішення направити постійній комісії Новоукраїнської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, завідуючим дошкільними навчальними закладами № 1, № 5, „Барвінок“, начальнику відділу бюджетного забезпечення та бухгалтерського обліку виконавчого комітету міської ради Кириленко Н. О. та спеціалісту І категорії міськвиконкому Міркуновій Л. С.

7. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Руденка О. М. та начальника відділу бюджетного забезпечення та бухгалтерського обліку виконавчого комітету міської ради Кириленко Н. О.

Міський голова                               О. Корінний

Аналіз

регуляторного впливу нормативного акту

Метою прийняття рішення виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради "Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» є приведення вказаної плати до фактичних витрат.

Відповідно до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі в розмірі, що не перевищує 50 відсотків у міській місцевості та 30 відсотків у сільській місцевості від вартості харчування на день.

Відповідно до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667, розмір плати встановлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають  у державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють,  із сімей, які отримують допомогу відповідно до статті 19 Закону України "Про державну  допомогу сім’ям з дітьми".

Оскільки ціни на продукти харчування постійно змінюються, а згідно пункту 2.2. Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року № 667, місцеві органи виконавчої влади можуть визначати розмір плати лише раз на рік, то з метою дотримання статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" розмір батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах встановлюється у процентному відношенні до вартості фактично спожитих дітьми продуктів харчування.

Отже, починаючи з 1 липня 2012 року батьки або особи, які їх замінюють, будуть сплачувати за харчування дитини кошти у розмірі 43% (для тих, чиї діти виховуються у ДНЗ с. Звірівка, – 29%) від вартості фактично спожитих їхньою дитиною продуктів харчування за попередній місяць.

Заступник міського голови з питань

діяльності виконавчих органів ради                                 О. Руденко    (тел. 2-13-32)