Новоукраїнська міська рада вчергове виділила кошти на фінансування інсулінозалежних громадян •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 14 •лютого• 2020, 10:00•

11 лютого на пленарному засіданні 56 сесії Новоукраїнської міської ради прийнято рішення про чергове виділення коштів з місцевого бюджету на забезпечення інсуліном жителів ОТГ, хворих на цукровий та нецукровий діабет.

Новоукраїнська міська рада минулого року уже тричі виділяла кошти з міського бюджету на придбання інсуліну. Зокрема, у 2019 році було виділено 400 тис. грн.

Під час сесії заступник директора з економічних питань КНП «Новоукраїнська ЦРЛ» Валентина Романенко повідомила, що сьогодні в громаді більшість таких пацієнтів не отримали життєво важливі ліки. Саме тому на сесії було вчергове прийнято рішення виділити 100 тис. грн. на інсулін тим, хто не зміг його отримати в січні. Проте, проблема залишається актуальною й надалі. Для її вирішення Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний запропонував розробити міську програму для підтримки інсулінозалежних. Для цього було дано доручення профільному заступникові, профільній комісії та директору КНП «Новоукраїнська ЦРЛ» Михайлу Шелеверу за участі директора КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Валентини Фортинської до 25 лютого підготувати на розгляд депутатів вказану програму. У разі прийняття, вона діятиме з 1 квітня до 1 жовтня, адже саме з 1 жовтня впроваджується нове фінансування «за пролікований випадок». Вищевказана програма передбачатиме виділення коштів на кожного інсулінозалежного громади. Розгляд майбутньої програми заплановано на наступну сесію міської ради.

Зазначимо, що від початку цього року у Новоукраїнській ОТГ, як і по усій Україні, спостерігається значне недофінансування потреб людей, хворих на цукровий діабет, препаратами інсуліну. Така ситуація склалася тому, що держава, обов’язок якої забезпечити громадян інсуліном, від початку року профінансувала лише на 40% від потреби.