Продовжуються роботи з ландшафтного дизайну •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 29 •листопада• 2019, 16:36•

Декілька років тому осінь новоукраїнських каштанів розпочиналася в липні. Чому осінь у липні? Бо дерева страждали від шкідників, саме тому міська рада прийняла рішення про кронувавання дерев головної вулиці міста. Хоч спочатку більшість мешканців і не підтримували таке рішення, проте за кілька років зазначені роботи дали свої результати. Звичайно, після кронування дерев, вуличні пейзажі виглядали дещо незвично – чогось наче не вистачало. Проте, минуло трохи часу  і зараз дерева по вул. Соборна ошатно виглядають у будь-яку пору року. А найголовніше, що жодна рослина не загинула і нині тішить око усім перехожим своєю квітучою красою. Також оновлені крони дерев тепер не заважають ліхтарям освітлювати тротуари, тож мешканці можуть спокійно прогулюватися вечірнім містом. І навіть найбільші противники таких змін погодилися з тим, що обпилювання дерев це була необхідність зумовлена як санітарними, так і естетичними потребами.

Але кронують дерева не тільки для покращення естетичного вигляду, інколи це роблять коли гілля, що розрослося може нести загрозу для здоров’я людей або шкодити роботі ліній електропостачання. Саме з такими проблемами звернулися жителі міста до Новоукраїнської міської ради, адже під час сильного вітру гілки спричиняють обриви та пошкодження мережі вуличного освітлення, а це у свою чергу є небезпечним для перехожих.

Наразі проводяться роботи з кронування 113 каштанів по вул. Соборна від пров. Лікарняний до пров. Іподромний. За період зимової «сплячки» дерева оговтаються від проведеної обрізки, а навесні крона відновиться і дерево розквітне з новими силами.