Діти на один день стали депутатами •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 22 •листопада• 2019, 16:39•

25 українських міст і громад, у тому числі і Новоукраїнська,  на один день очолили діти, щоб привернути увагу до 30-ї річниці Конвенції ООН про права дитини. До глобальної акції ЮНІСЕФ приєднались Львів, Одеса, Херсон, Миколаїв, Черкаси, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Бахмут та інші міста і громади.

Представники місцевої влади: мери, голови ОТГ та керівники департаментів на один день поступилися своїм місцем дітям та вислухали їх поради щодо ключових рішень у містах і громадах.

Ці заходи в Україні стали частиною урочистих подій для відзначення Всесвітнього дня дитини, який цього року співпадає з 30-річчям прийняття Конвенції про права дитини – договору про права людини, ратифікованого найбільшою кількістю країн світу.

У Новоукраїнській ОТГ представники органів шкільного самоврядування, закладів освіти та Парламенту дітей взяли участь у підготовці та роботі дитячої сесії Новоукраїнської міської ради.

Під час проведення заходу міський голова Олександр Корінний зазначав, що для Новоукраїнської ОТГ дуже важливо аби діти та молодь були активними та мали змогу долучатися до змін у громаді. Проведення подібних заходів є необхідним, адже сьогоднішні школярі завтра можуть стати депутатами і знання набуті таким чином їм стануть в нагоді.

Юні парламентарі не лише спробували себе у ролі депутатів, готуючи проекти рішень, обговорюючи та голосуючи за них, а й ознайомились із діяльністю структурних підрозділів виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та самі працювали у відділах освіти, культури, організаційної роботи та інформації, а також соціальних службах.

Варто зазначити, що питання готували представники дітей та молоді, зміст яких стосувався покращення рівня життя у громаді, а це й безпека, дозвілля, екологія та ін. У питанні різне було прийняте рішення про започаткування традиції проведення дитячих сесій. Також одноголосно було прийняте рішення про створення листівки для підтримки Тімура Жучка, який потребує на тільки медичної допомоги, а й моральної.

Учасники сесії брали активну участь в обговоренні проектів рішень, ставили питання та шукали разом на них відповіді.

За ініціативи міського голови Олександра Олександровича та секретаря міської ради Людмили Дмитрівни представники дітей та молоді зможуть відвідувати сесії Новоукраїнської міської ради.

Напередодні до глобальних заходів ЮНІСЕФ приєдналася Верховна Рада. Вперше в історії сучасної України роботу Парламенту разом із спікером відкрили діти. За включення промов дітей до регламенту Верховної Ради проголосувало 315 депутатів.

Відгукнувшись на  заклик ЮНІСЕФ виступити на підтримку найбідніших і найвразливіших дітей та допомогти 20 листопада символічно «розмалювати світ у колір ЮНІСЕФ», новоукраїнська молодь одягнула сині футболки із символікою організації під час флеш-мобу, яким було завершено заходи.