«Впливай на бюджет»: громадські слухання у Мар'янопільському та Воронівському страростатах •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 19 •листопада• 2019, 11:58•

15 та 16 листопада відбулися громадські слухання у Мар'янопільському та Воронівському страростатах, під час яких учасники обговорили питання формування бюджету на наступний рік та включення до Програми соціально-економічного та культурного розвитку громади питань, що хвилюють громадян.

На громадських слуханнях було презентовано основні параметри бюджету на 2020 рік, зокрема, зазначено, що база для формування дохідної частини не змінилася. Аналогічною попередньому року є структура видатків. Таким чином, дохідна частина попередньо планується на рівні цього року у розмірі 140 млн. гривень, відповідно сформована і видаткова частина. Так як дохідна частина бюджету не збільшилася,  то для забезпечення підвищення мінімальної зарплати потрібно переглянути витрати та скоротити економічно неефективні.

Основними галузями, що будуть фінансуватися у 2020 році залишилися: освіта, культура, спорт, соціальний захист та благоустрій. Міською радою вивчається питання щодо прийняття з районного бюджету та утримання ЦПК «Ювілейний», а це додаткові витрати з бюджету у розмірі 2,5 млн. гривень.

Для порівняння до відома жителів були наведені цифри про податки, які були зібрані на їх території та видатки з міського бюджету на утримання закладів соціального призначення (школа, бібліотека, старостат, благоустрій). Так, на території Мар'янопільського старостату  видатки становлять 3,1 млн. грн. за 10 місяців 2019 р, з врахуванням коштів освітньої субвенції., а надходження становлять 1,3 млн. грн. На території Воронівського старостату виділено та витрачено коштів – 4,2 млн. грн. з врахуванням коштів освітньої субвенції, та отримано податків та зборів за 10 міс. – 1,7 млн. грн.

Також спільно з жителями старостатів були обговорені подальші кроки з розвитку територій. Зокрема, актуальними питаннями для жителів Мар'янопільського старостату були питання щодо забезпечення водою жителів двоповерхових будинків в с.Кам'яний Міст, ремонт покрівлі та системи опалення в філії №2 Новоукраїнського КБК №1 с.Мар'янопіль; ремонт покрівлі у фельдшерському пункті; встановлення контейнерів для збору твердих побутових відходів в с.Кам'яний Міст, підписання договорів на вивезення ТПВ та оплата комунальних послуг.

Мешканцями Воронівського старостату порушувалися питання щодо ремонту покрівлі в філії №3 Новоукраїнського КБК №1 в с.Улянівка; ремонту приміщення старостату; укладення договорів на вивезення ТПВ та оплата послуги; підсипання та грейдерування доріг, знесення зруйнованої будівлі біля дитячого майданчика в с.Єгорівка та ін.

Крім питань розвитку територій, що належать до компетенцій міської ради, жителі стурбовані тим, що послуги поштового зв’язку надаються 1 раз на тиждень, відсутній скраплений газ, недостатньо профінансована з державного бюджету програма забезпечення препаратами інсуліну хворих на цукровий діабет. Також громадяни схвильовані ходом реформи сільської медицини та функціонуванням фельдшерських пунктів.

Міським головою, представниками виконавчого комітету та депутатами міської ради були надані відповідні роз’яснення. При формуванні бюджету будуть враховані актуальні питання розвитку територій.