ГОЛОВНЕ ДЛЯ УСПІХУ - ЛЮДИ •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 05 •листопада• 2019, 10:21•

«Сучасне управління – запорука спроможної громади»  таку назву мала Презентація у форматі круглого столу на яку прибули народні депутати, посадовці та очільники громад з різних куточків України. Серед них був і Новоукраїнський міський голова, голова  Асоціації ОТГ Олександр Корінний. Також, на заході організованому за сприяння USAID DOBRE, були присутні Андрій Клочко - голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, В'ячеслав Негода - заступник Міністра розвитку громад та територій України, Володимир Купрій - перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби; Беррі Рід - директор Програми USAID DOBRE та ін.

Взявши участь у дискусії  «Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад», посадовці говорили про те, чи існує ідеальна структура об'єднаної громади, як спроможність ОТГ залежить від організаційної структури, якою є ефективна організаційна структура для міської (селищної, сільської) громад та як навчитися сучасному управлінню.

Саме такими були топ-теми під час дискусії за результатами дослідження ефективної організаційної структури ОТГ та презентації посібника «Підходи до формування ефективних організаційних структур для об'єднаних територіальних громад», на який звернула увагу модераторка заходу, координаторка комунікації децентралізації проекту USAID DOBRE Ірина Малик. Вона акцентувала увагу на тому, що даний Посібник допоможе визначити ефективну структурну модель, яка для кожної громади - унікальна. У виданні проаналізовано роботу міських, селищних та сільських ОТГ. Приклади колег будуть корисні для управлінців, які хочуть вибудувати свою ідеальну організаційну структуру ОТГ.

Під час дискусії експерти описували різні громади - більші й менші, з різними бюджетами й вказували, що не завжди значні кошти означають розвиток інфраструктури та задоволене населення ОТГ. Серед головних запорук успішного розвитку громади було названо вміння підбирати кадровий потенціал, навчання фахівців, врахування думки людей і, що важливо, підтримка громадської ініціативи.  І саме про це сказав і голова  Асоціації ОТГ, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний: "Я знаю громаду, де 20 000 жителів - 60 працівників з водіями, технічними працівниками (це моя Новоукраїнська громада Кіровоградської області). Знаю де на 10 000 населення - 105 працівників. І дуже багато незадоволених, що не всі фахівці є.  У тих радах, де багато працівників є поняття, що тільки рада змінює щось у громаді. І тільки працівники ради можуть щось нове принести. А у тих, де маленький штат, більшість роботи роблять органи самоорганізації населення у вигляді громадських організацій, методичних об'єднань. Тобто рада повинна визначити стратегію, пріоритети і поставити "прапорці", куди ми повинні завтра дійти. А люди мають це зробити. Тоді не треба буде вам мати 35 спеціалістів у відділі економіки, бо від цього не запрацює краще підприємець чи завод. Ще я часто питаю, як ви призначаєте людей на посади керівника комунального підприємства? Якщо я чую, що він обирається людьми, то я розумію, що все нормально. Призначена людина буде транслювати думку того, хто її призначив. Обрана - того, хто її обрав".