29 серпня в Україні вшановують пам'яті загиблих за Незалежність. •PDF• •Друк•
••Четвер•, 29 •серпня• 2019, 14:15•

Цього дня у Новоукраїнці проведено жалобні заходи на честь загиблих захисників України. Зокрема, представниками громадськості, міської та районної ради, районної державної адміністрації покладено квіти до стели «Героїв небесної сотні» та могил загиблих воїнів-земляків на Алеї героїв.

Вшановує пам’ять загиблих країна саме 29 серпня, оскільки цього дня 2014 року, в боях під Іловайськом, у ході російсько-української війни, загинуло багато українських військовослужбовців та добровольців.

Наприкінці серпня 2014 року, після запеклих боїв, воїни сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Під час відходу через так званий «зелений коридор» російські військові щільним гарматним та кулеметним вогнем обстріляли колони відступаючих, незважаючи на домовленості безперешкодного відходу українських військових. За офіційними даними під час відходу з Іловайська загинули 366 українських захисників, чимало вважається зниклими безвісти.

Ми можемо соборно помолитися  за кожного, кого не дочекалися додому, за кожного, хто своєю кров’ю освячує волю і незалежність нашого народу і нашої землі.

Новоукраїнщина теж має своїх героїв, чий внесок для вільної і незалежної України неоціненний, вони втратили своє життя відстоюючи нашу свободу, мир і право жити вільними на своїй землі, боронячи нашу державу від російської агресії, яка розпочалась у 2014 році і триває донині:

Мамадалієв Володимир – підполковник Збройних Сил України. Загинув 4 липня 2014 р. біля с. Новоселівка Перша Донецької області під час нічної танкової атаки бойовиків на блокпост, яка велася з декількох напрямків одночасно.

Ткаченко Андрій – старший сержант Збройних Сил України.  Загинув 19 жовтня 2014 р. під час виконання бойового завдання в районі міста Авдіївка, Ясинуватський район, Донецька область.

Карнаух Віктор  ("Барс") – прапорщик Збройних Сил України, командир групи спеціального призначення. Загинув 29 серпня 2014 р. під час виходу з Іловайського котла т.зв. "зеленим коридором" на дорозі поміж с. Многопілля - с. Червоносільське.

Віталій Ярема – солдат Збройних Сил України. Трагічно загинув.

Марченко Денис – солдат Збройних Сил України. Вважається  безвісти зниклим під час виходу з Іловайського котла.

Вони були чиїмись синами, батьками, друзями, коханими. Кожен з них про щось мріяв, був чиїмось другом. Але все це – ніщо в порівнянні з вічністю. Бо вони віддали найдорожче – своє життя, за те, щоб ми спокійно жили у вільній державі.

Вічна пам'ять загиблим героям, які віддали своє життя за Україну!