Міська влада вчергове надала кошти на забезпечення інсуліном жителів Новоукраїнської ОТГ •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 23 •серпня• 2019, 14:43•

Лише за півроку Новоукраїнська міська рада виділила із місцевого бюджету та перерахувала субвенцію до районного бюджету 300 тисяч гривень для забезпечення громадян інсуліном. Для порівняння, у районному  бюджеті  було заплановано 234,9  тис гривень, а перераховано на даний час 199,5 тис.грн. на зазначені потреби. Також міською радою  повністю передано у районний бюджет 12,9 мільйонів гривень державної субвенції для фінансування медичних установ.

В Україні діє програма, відповідно до якої інсулінозалежні громадяни забезпечуються інсуліном за рахунок державних коштів. З Державного Бюджету у 2019 році надійшло всього 33% необхідних коштів для новоукраїнських медичних закладів.

Чимало громадян звертались до міської ради з проханням допомогти у вирішенні зазначеної проблеми. Тому, на черговій сесії було заслухано директора КНП «Новоукраїнська центральна районна лікарня» Новоукраїнської районної ради Михайла Шелевера, який  ознайомив із ситуацією, що склалася із забезпеченням жителів Новоукраїнської ОТГ інсуліном.

«І «первинка», а це - ФАПи та інші заклади медичної галузі, і «вторинка» (районна лікарня), які знаходяться на території міста,  нині перебувають на утриманні районного бюджету, якому міська влада й передала всі державні субвенції на їх утримання. У той же час, ми постійно надаємо підтримку та допомогу при вирішенні питань медицини, - зауважив міський голова Олександр Корінний. - Ми сплачуємо в державний бюджет чималі відрахування та податки, потім вони повертаються на виконання держаних програм субвенцією в обласні та районні бюджети. І хоча це повноваження районної влади, ми готові до співпраці. Але хочемо мати партнерські відносини, а не просто виставлення рахунків. У нас і так виникає чимало нагальних питань, які потребують значних фінансових витрат. Наприклад, у минулому році ми мали недофінансування 1 млн. 405 тис. гривень освітньої галузі з Державного Бюджету. Ці витрати ми оплатили з власного бюджету на заробітну плату освітянам».

Зважаючи на важливість вирішення проблеми забезпечення громадян інсуліном, депутатами було прийнято рішення щодо виділення із міського бюджету ще додатково 100 тис. грн., за умови детального звіту про витрачені кошти раніше виділені міською радою на зазначені потреби КНП «Новоукраїнська центральна районна лікарня» Новоукраїнської районної ради.