У Новоукраїнці відзначили Купальське свято всією громадою •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 09 •липня• 2019, 07:20•

Більшість великих свят у Новоукраїнській ОТГ традиційно відзначають великим зібранням усіх бажаючих з усіх куточків нашої громади. Так і цього разу кілька тисяч мешканців Новоукраїнщини зібрались на березі ставка «Криниченьки» щоб переглянути святкове дійство, присвячене прадавньому святу Івана Купала.

Зручно вмостившись на тюках соломи ( наданих СТОВ «СТЕП-АГРО»), глядачі мали можливість насолоджуватись природною красою околиць Новоукраїнки,  виступами місцевих аматорів та самим взяти участь у  найпоетичнішому святі українського обрядового календаря. Театралізоване дійство було підготовлено творчим колективом КБК №1 та його філій. Працівники закладів культури спільно з вихованцями дитячої музичної школи і талановитими аматорами створили неповторну атмосферу свята.

Під наставництвом працівників ЦДЮТ «ЗОРІТ»  дівчатка плели купальські вінки з трав та квітів, а також було організовано майстер-клас виготовлення іграшок із сіна. Потім, як описано у чисельних легендах присвячених цьому святу, пускали їх на воду. Суто чоловічими були   змагання у перетягуванні канату. Розмаїття конкурсів, пісенних, театралізованих виступів, хореографічних композицій захопили у святковий вир усіх присутніх.

Припала до вподоби усім і  фотозона  облаштована «зорітівцями».

Згідно давніх традицій були на святі ляльки-опудала Купало і Марена,  мабуть найбільш асоційовані із купальськими розвагами стрибки через багаття, адже  головне повір’я  стосується  очищення купальським  вогнем.

Найбільш цікавими для малечі були виступи казкових героїв Кікімори, П’явки та Водяника. А от пошуки квітки папороті так і не увінчались успіхом. Ніхто її знайти так і не зміг, чи то організатори свята її так гарно сховали, чи то її так кепсько шукали.

Участь у святкуванні взяли і місцеві підприємці, які підготували свої найкращі вироби для задоволення усіх смакових потреб гостей і учасників дійства.

Пильно стежили за дотриманням правопорядку та безпеки відповідні служби поліції, рятівників та громадського формування «Правопорядок».

Але для того щоб свято сподобалось чимало зусиль було затрачено на впорядкування та прикрашання територій, якими займались Новоукраїнське ЖКП. Непокладаючи рук кілька днів працювали комунальники щоб створити атмосферу неповторного святкового колориту. А після святкування  їм знову довелося працювати, щоб місце проведення заходів набуло природного вигляду.

Як і минулого року дістатись до місця проведення заходів та повернутись додому по їх завершенню було можливо маршрутними автобусами, додаткові маршрути було організовано за підтримки підприємців-перевізників Ігоря Ревенка та Олега Донця.

Виконавчий комітет та депутатський корпус Новоукраїнської міської ради висловлює вдячність усім, хто брав участь в організації свята.