ДАВАЙТЕ БУДЕМ ЗМІНЮВАТИСЬ! •PDF• •Друк•
••Четвер•, 27 •червня• 2019, 12:31•

Першого червня в Міжнародний день захисту дітей в нашому місті розпочала функціонувати перша вулична бібліотека – шафа буккросингу. Діяльністю шафи весь цей час опікувались працівники Новоукраїнської центральної бібліотеки. Нам було приємно спостерігати, адже шафа розміщена поряд з бібліотекою,  як проявляється і зростає інтерес містян  та їх ставлення до руху буккросингу у місті. Активні прихильники буккросингу раділи і  стверджували, що це одне із найбільш цікавих і корисних явищ сучасності нашої громади.

Акцію підтримали чимало жителів міста, було зібрано  до 200 примірників друкованих видань, серед яких книги та періодичні журнали для дорослих і для дітей. Кожен бажаючий прочитавши книгу, залишав її у  шафі місцевого парку для того, щоб хтось інший зміг цю книгу знайти та прочитати.

Літературу з шафи могли читати  і вдома  і на лавочці в парку, як дорослі так і діти, а зовсім маленьким батьки читали на свіжому повітрі в холодку. Під час діяльності пришкільних таборів сюди приходили діти міста з вихователями і влаштовували тут же у парку свій відпочинок. Книга йшла до людей

Залишилося тільки приєднатись до цього руху й «випустити» «в обіг» хоча б одну власну.

… Але, зранку 26 червня можна було побачити жахливу картину. Шафа, ніжки якої було замуровано бетоном, була вирвана разом  з замурованим вмістом. Дверцята в шафі  вигнуті, штапики вирвані, на полицях бруд, земля, книги розтріпані… Саме тут у громадському місці, поглумилися над самим святим – книгою.

Прикро ще й те, що зона буккросингу створена для кращого та комфортнішого проведення дозвілля жителів громади, але, як з’ясувалося, дозвілля буває в кожного різне і для деяких мешканців міста коли вони «відпочивають» вже не існує нічого святого.

Перегортаючи сторінки інтернет ресурсів часто бачимо як успішно діють такі вуличні бібліотеки в міста та містечках світу і яке ставлення там до їх діяльності. Ніхто не трощить скло дверцят, не псує книг, не смітить. І як результат виникає питання: чому ми з Вами не такі, чому не цінуємо працю та зусилля інших людей, чому ту енергію та силу, з якою було вирвано шафу з муруванням не використати для інших добрих справ та  задля розвитку нашого рідного міста. Але здається, цьому, винуватців цієї події мабуть не навчили ні їх батьки, ні книга…

І як підсумок -  наш тест на «європейськість» поки що не складено. ДАВАЙТЕ БУДЕМ ЗМІНЮВАТИСЬ НА КРАЩЕ!

Валентина Черкашина, директор Новоукраїнської центральної бібліотеки