Читай та відпускай! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 04 •червня• 2019, 14:24•

1 червня 2019 року, коли ми святкуємо Міжнародний день захисту дітей, прийшов час відкриття у Новоукраїнці першої вуличної бібліотеки – так званого буккросингу. І не випадково що саме цього дня на її відкриття масово завітали юні мешканці громади, вчителі шкіл міста та небайдужі містяни.

З ініціативою виступила громадська організація «Інформаційно – освітній, дозвілевий центр  «Духовність», а втілення цієї ідеї відбулося при підтримці місцевої влади та за сприяння працівників Новоукраїнської центральної бібліотеки, місцевого житлово-комунального підприємства та шанувальників книг нашого міста.

Дана ініціатива втілює одне із завдань Плану дій з реалізації  всесвітньої ініціативи "Громада, дружня до дітей та молоді" до якої наша громада приєдналася 2018 року.

Буккросинг – це громадський рух інтелектуальної МОЛОДІ різних країн – вільний рух книг, організований за спеціальними правилами.

Відтепер кожен бажаючий житель громади має змогу приєднатися до спільноти буккросерів України і світу, поширення літератури в Новоукраїнській ОТГ і «випустити» «в обіг» хоча б одну книгу.

Книги цілодобово знаходяться у вільному доступі – і це, мабуть, є найбільшим випробуванням. Це своєрідний тест для нас, новоукраїнці: чи здатні будемо ми стати частиною європейського простору? Чи знайде подальший розвиток ідея, що полягає у повній взаємній довірі та безкорисливості?

Уже першого ж дня  багато книг та журналів вуличної бібліотеки розібрали охочі читати. Щоб рух буккросингу набрав обертів закликаємо приєднатися до наповнення вуличної бібліотеки небайдужих мешканців міста, щоб полиці шафи не пустували. І вже чекаємо «повернення» на полиці перших прочитаних книг разом з новими книгами.

Сподіваємось, що буккросинг згуртує читаючу спільноту громади, об’єднає однодумців і нам усім разом і кожному окремо буде приємно спостерігати, як поступово збільшується «фонд» першої відкритої бібліотеки. І можна буде сміливо стверджувати, що наш тест на «європейськість» складено успішно!

Всі ж враження та побажання публікуйте  у групі прихильників буккросингу  міста Новоукраїнка «Читай та відпускай!» в соціальній мережі Facebook. Долучайтесь та спілкуйтесь!

ЧИТАЙТЕ - будьте ОСОБЛИВИМИ!