Забезпечення мешканців Новоукраїнської ОТГ інсуліном •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 28 •травня• 2019, 10:29•

Новоукраїнською міською радою прийняте рішення від 14 травня 2019 року № 1286, згідно якого виділено додатково субвенцію з міського бюджету районному бюджету у сумі 150000 грн. для придбання Новоукраїнською ЦРЛ інсуліну до вирішення питання виділення необхідних коштів з державного бюджету для 100 % забезпеченості мешканців Новоукраїнської ОТГ інсуліном та рекомендовано  надати запит до Кіровоградської обласної державної адміністрації, щодо виділення коштів на фінансування додатково в повному обсязі придбання інсуліну в сумі 417232 грн.

11 лютого 2019 року депутатами Новоукраїнської міської ради розглядалося клопотання Новоукраїнської центральної районної лікарні (далі – ЦРЛ) від 28 січня 2019 року № 117 щодо забезпечення жителів міської ОТГ інсуліном. Згідно вищевказаного клопотання забезпеченість мешканців Новоукраїнської ОТГ інсуліном згідно кошторисних призначень з державного бюджету становить лише 30 % від потреби, а тому для забезпечення у поточному році інсулінозалежних жителів Новоукраїнської ОТГ відповідними медичними препаратами згідно урядової програми "Доступні ліки" необхідно виділити з міського бюджету суму у розмірі 1375274 грн. Для того, щоб не виникало проблем із забезпеченням жителів міської ОТГ інсуліном депутатами було прийнято рішення та виділено кошти в сумі 150000 грн.

Дана ситуація є незрозумілою, оскільки 19 жовтня  2018 року в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун під час години запитань до уряду на ранковому пленарному засіданні парламенту заявила, що з 2019 року інсулін купуватимуть лише за державні кошти

А вже 16 листопада Міністерство охорони здоров'я України на своїй сторінці у Facebook заявили:

"У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося закласти на відшкодування вартості препаратів інсуліну за кошти державного бюджету 841 мільйон 175 тисяч гривень. Ці гроші покриють 87% від загальної потреби. Лише 13% від потреби мають бути забезпечені з місцевих бюджети. Вже зараз завдяки електронному реєстру пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, місцева влада може дуже точно спланувати фінансування потреби в кожному регіоні, щоби не допускати перерв у забезпеченні пацієнтів.

Потреба в інсулінах визначається відповідно до даних електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії. Це прозорий реєстр, який дозволяє розраховувати загальну потребу в інсулінах відповідно до фактичної кількості отриманих хворими препаратів інсуліну.

195 896 українців мають діабет І типу, їм потрібна щоденна інсулінотерапія. Усі пацієнти отримують потрібний їм інсулін безоплатно або з невеликою доплатою - у аптеці за рецептом лікаря.

Як отримати інсулін пацієнтам, що потребують інсулінотерапії: https://bit.ly/2BsQYT3

Докладно про новий принцип забезпечення лікуванням українців, які хворіють на інсулінозалежний діабет:

Але ж попередня інформація була про 100% забезпечення коштами за рахунок державної субвенції , а місцеві бюджети лише покривати повинні були вперше призначення в 2019 році? Тоді виникає питання. Чому забезпеченість мешканців Новоукраїнської ОТГ інсуліном згідно кошторисних призначень з державного бюджету становить лише 32 % від потреби та хто повинен вирішувати питання 100% забезпечення хворих інсуліном?

На сьогодні в Новоукраїнській ЦРЛ заявляють про критичну ситуацію з забезпеченням хворих інсуліном, адже всі кошти, виділені з державного  бюджету та бюджету об'єднаної територіальної громади використано.

Новоукраїнською міською радою надано запит до Кіровоградської ОДА та отримано відповідь, що питання щодо збільшення обсягів видатків на придбання препаратів інсуліну взято на контроль для врахування під час розподілу таких  коштів, у разі їх надходження з державно бюджету, між місцевими бюджетами у 2019 році.

На останній сесії депутати міської ради знову виділили 150 тисяч гривень для нормалізації ситуації із забезпечення хворих інсуліном.