Міжнародний день пам'яті про чорнобильську катастрофу •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 26 •квітня• 2019, 13:20•

26 квітня увесь світ вшановує пам’ять жертв найбільшої в світі техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Громадськість та представники влади Новоукраїнщини поклали квіти до пам’ятника, встановленого на честь вшанування загиблих ліквідаторів аварії, та всіх громадян,  життя яких вкоротив згубний вплив радіації, що став наслідком аварії на ЧАЕС.

За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезними збитками для навколишнього середовища і, кінець кінцем вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі.