МІСІЯ – ЗУПИНИТИ ДОМАШНЄ НАСИЛЛЯ •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 11 •березня• 2019, 14:52•

Чи можна протидіяти домашньому насиллю?. Як вести постраждалій людині себе в тій чи іншій ситуації? Хто і яким чином має реагувати на повідомлення тих, хто зазнає різного роду посягань, як економічного, так і фізичного, психологічного характеру?

Ґрунтовні, змістовні відповіді на ці та інші питання прозвучали не нещодавно проведеному семінарі «Подолання домашнього насильства: психологічний, юридичний, соціальний контекст».

Ініціатором його проведення стала Консультативна Місія Європейського Союзу з реформування  сектору цивільної  безпеки. Дану пропозицію активно підтримав  міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ.

У семінарі взяли участь психологи та соціальні педагоги шкіл міста, представники міського та районного центрів соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді,  міської та районної служби у справах дітей, відділу поліції, відділу виконавчої служби, відділу філії ДУ «Центр пробації».

Метою семінару було не лише  підвищення інформованості щодо попередження домашнього насильства, а й надання консультативної допомоги.

Виступи спікерів семінару були не лише цікавими, а й змістовними, наближеними до реальних ситуацій, з розгорнутим поясненням алгоритмом дій.  Так,  Юлія Сербіна – радник КМСЄ з прав людини, гендерних питань, громадянського суспільства ознайомила з роботою місії, яка проводиться з метою недопущення порушення прав людини та гендерної нерівності.

Розповідаючи про психологічні аспекти домашнього насильства та його ідентифікацію, психолог неурядової організації «Територія успіху» Андрій Фоменко презентував і корекційну програму роботи  з тими, хто скоює насилля.

Інспектор управління превентивної діяльності ГУНП Вікторія Андреєва ознайомила учасників семінару з законодавчими актами, що стосуються протидії домашнього насильства, а з алгоритмом дій працівників поліції при надходженні повідомлення про скоєння домашнього насильства  - інспектор сектору комунікацій ГУНП Антон Левандовський .

Про основні напрямки просвітницької діяльності управління юстиції та кампанію «Я  маю право» присутнім розповіла головний спеціаліст відділу правової освіти ГУ юстиції Віра Піскун.

Повідомивши  про те, що при міському центрі створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства,  директор міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді центру Юрій Мироненко ознайомив членів семінару з положенням про мобільну бригаду та закликав усіх присутніх до співпраці.