Спроможна шкільна мережа як основа освітньої стратегії громади. День 2. •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 01 •березня• 2019, 14:45•

Пройшов і другий день навчального візиту. Розпочався він з відвідин Новоукраїнського комунального закладу дошкільної освіти "Зернятко". Гостинно зустріла гостей Артюшина Т. А., директор садочка. Святкове відкриття закладу відбулося 10 січня 2019 року. Тетяна Анатоліївна розповіла, що 14 січня прийняли перших вихованців, відкрили чотири групи. На перше люте - ще одну. Планується на березень-квітень – шоста група.

Отримавши такий чудовий садок, працівники працюють над дизайном території закладу та територією, що знаходиться за межами закладу. Щоб підвищити участь громади у благоустрої рідного міста започаткували акцію "За чисте і мальовниче довкілля".

І етап вже розпочався: мешканці мікрорайону приносять насіння квітів. Працівники, дітки та батьки мріють, як тільки дозволять погодні умови, насадити фруктовий сад, розбити квітники, щоб мати чисте і мальовниче довкілля. Тому що діти мають жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.

Далі слово мали: Тетяна Стратонова, начальник відділу освіти виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, Володимир Колісник, начальник управління освітою Дунаєвецької ОТГ (Хмельницька область) та Інна Білик, модератор візиту з проблеми "Призначення керівника закладу на конкурсній основі, як елемент впровадження НУШ".

А далі відвідали Новоукраїнську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 4. Із запалом слухали учасники Людмилу Червоненко, директора закладу, яка розпочала свою розповідь із історії закладу. Присутні були вражені від почутого й самі перейнялися життям школи. Екскурсія по закладу продовжувалася. Пройшлися коридорами та класами й кожен згадав свої шкільні роки. На шляху зустрічалися куточки (фотозони), де кожному хотілося залишити собі згадку про заклад, тому робили світлини.

Побували і в комунальному закладі "Міський інклюзивно-ресурсний центр" Новоукраїнської міської ради. Людмила Шостак, директор, повідомила про створення та роботу центру, побачили обладнання, яке придбали, щоб діткам було затишно та комфортно.

Продовжилося спілкування з директором, представниками педагогічного колективу, батьками та учнями в актовій залі. Червоненко Л.М. розповіла про трикутник взаємодії – злагоджену співпрацю педагогічного колективу, батьків та учнів. Слова, які лилися з вуст, були сказані від душі. Лариса Фоменко, член батьківського комітету, мама учениці 7 класу; Сергій Зелінський, голова ради школи, тато учня 8 класу та Олег Гречан, член ради школи, тато учениці 5 класу, душевно говорили про життя усіх ланок, про те, як їх співпраця підтримується за допомогою довірливого спілкування та як між педагогами, дітьми і батьками складаються демократичні стосунки.

Велику роль у розв'язанні спільних завдань освітнього процесу відіграють батьки школи, які працюють у тісному контакті з педагогічними працівниками.

Діти – це головні персонажі в закладі, які стоять на вершині трикутника взаємодії. Вони долучаються до проектів, які впроваджуються. Найменше покоління відчуває турботу, любов та довіру старших. Про все це учні з хвилюванням донесли до дорослих, які слухали їх із затримкою подиху.

Усі учасники освітнього процесу залучаються до проведення заходів, які проводяться в закладі. Все це сприяє кращому взаєморозумінню між учителями і батьками, дітьми і дорослими, формує єдину спільну шкільно-сімейну систему впливу на дитину.

У піднесеному настрої завершилася зустріч інтелектуальною грою, яку провів Олександр Каєнко, учитель Новоукраїнського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови – гімназія "Лідер". На згадку про гру переможці отримали подаруночки.

Як приємно було чути слова вдячності від учасників візиту.

Дякуємо організаторам за нові знайомства, за теплу та корисну зустріч!