15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення радянських військ із Афганістану •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 15 •лютого• 2019, 15:26•

В Афганістані воювали понад 160 тисяч громадян України. Загинули понад три тисячі українських солдат і офіцерів. Донині десятки вважаються зниклими безвісти. Двоє новоукраїнців: Юрій Чайковський та Олександр Шевченко загинули під час зазначеної війни.

Традиційно у цей день у нашому місті вшановують пам’ять загиблих військовослужбовців, а також віддають належні почесті тим, хто мужньо виконав військовий обов’язок.

У приміщенні Новоукраїнської районної ради зібрались ветерани афганської війни, представники влади та громадськості. Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний подякував за громадянську позицію воїнам-афганцям, які і сьогодні зі зброєю в руках відстоюють незалежність України у війні із північним сусідом, волонтерам, які сприяють зміцненню армії, й тим, хто своїм прикладом мужності  виховують підростаючі покоління.

Також Олександр Олександрович в знак глибокої поваги та пам’яті про подвиг передав матеріальну допомогу Валентині Іванівні Чайковській матері загиблого земляка-новоукраїнця Юрія Чайковського.

За активну життєву позицію, вагомий внесок у патріотичне виховання молоді, активну участь у роботі районної спілки ветеранів Афганістану та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагородити нагороджено Грамотою Новоукраїнської міської ради воїнів-інтернаціоналістів:

Акудовича  Геннадія Олексійовича,

Колпака Олександра Анатолійовича,

Кушаніна Миколу Анатолійовича,

Лигу Олександра Васильовича,

Сідоровича Віталія Вілійовича.

Під час урочистостей міський голова Олександр Корінний, голова Новоукраїнської РДА Володимир Самойленко та голова Новоукраїнської районної ради Валерій Савенко вручили ювілейні медалі ветеранам війни в Афганістані.

Варто зазначити, що усі воїни-афганці, мешканці Новоукраїнської ОТГ, отримали із міського бюджету матеріальну допомогу. Також у 2018 році міською радою було профінансовані роботи щодо реконструкції пам’ятника загиблим землякам під час війни у Афганістані.

Для учасників заходу митці Новоукраїнщини підготували концерт, після якого було покладено квіти до пам’ятника та вшановано пам’ять загиблих спільною молитвою у храмі св. Олександра Невського.