День Соборності відзначили у Новоукраїнці •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 22 •січня• 2019, 15:18•

День 22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності своїх земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Лише в єдності дій та соборності душ можна досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.

Справжню єдність народу у боротьбі за незалежність продемонструвала світові Україна 21 січня 1990 року, створивши "живий ланцюг" між Києвом і Львовом. Минулого року під час міської акції "В єднанні наша сила", було створено живий ланцюг єдності жителями Новоукраїнської об'єднаної територіальної громади.

Цього року до акції "В єднанні наша сила" долучилися:

Смизька загальноосвітня школа I-III ступенів Смизької селищної ради Дубенського району Рівненської області;

Стрийська загальноосвітня школа I ступеня Стрийської міської ради Львівської області;

Підгородецька загальноосвітня школа I-III ступенів Сколівської районної ради Львівської області;

Соколівський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Соколівської сільської ради Соколівської об'єднаної територіальної громади Черкаської області;

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 114 Криворізької міської ради Дніпропетровської області;

Комишуваський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад" I-III ступенів селище Комишуваха Попаснянського району Луганської області.

Не вмерла й не вмре, твоя славо, країно,

Завойована в чесних боях

Живи процвітай, моя Україно

Без рабства, без панства, насильства, і втрат

Ніщо нас не спинить, лунає наш клич:

"Хай буде Вкраїна соборна й міцна

Для миру, для щастя, любові й добра".