Новоукраїнська ОТГ отримала офіційний статус кандидата «Громада, дружня до дітей та молоді» •PDF• •Друк•
••Середа•, 12 •грудня• 2018, 10:24•

11 грудня  Києві оголошено  одинадцять українських міст та громад, які стали першими кандидатами від України на здобуття міжнародного статусу «Громада, дружня до дітей та молоді». Серед перших – Новоукраїнська міська об’єднана територіальна громада.

Делегація Новоукраїнської міської об’єднаної територіальної громади у складі міського голови Олександра Корінного, заступника міського голови Людмили Білокоз, представника відділу освіти Валентини Горбатенко та представника парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ Анни Жорнової брали участь у презентаціях та панельних дискусіях.

У форумі взяли участь: заступник Голови Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лора Білл, заступник представника ФН ООН в Україні Павло Замостьян, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, заступник Міністра соціальної політики України Олександра Чуркіна, , голова Асоціації об'єднаних територіальних громад Олександр Корінний, голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов.

Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді.

Під час дискусій, де представники обмінювались досвідом, Олександр Корінний зазначив, що одним із напрямків Стратегії розвитку Новоукраїнської ОТГ є розвиток громадянського суспільства, який реалізуються в тому числі й інтереси молоді. Але головне, щодо моніторингового комітету, різноманітних комісій, громадської ради  входить не менше чверті представників молоді. Тому вони мають безпосередню можливість впливати на рішення в усіх сферах життя громади, а також оцінювати роботу влади.  «Необхідно поєднати їх  бажання (молоді) та наш досвід. Це додасть молоді впевненості у власних силах щодо реалізації своїх ініціатив» - сказав Олександр Олександрович.

На форумі відзнаку кандидата ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» отримала представниця парламенту для дітей та молоді Анна Жорнова. Також статус громад-кандидатів на отримання звання «Громада, дружня до дітей та молоді» отримали міста: Одеса, Вінниця, Львів, Дружківка (Донецька область), Кременчук (Полтавська область), Умань (Черкаська область), а також Білозірська ОТГ (Черкаська область), Біляївська ОТГ (Одеська область), Новоборівська ОТГ (Житомисрька область), Новознам’янська ОТГ (Полтавська область).

Для отримання кандидата на звання «Громада, дружня до дітей та молоді» спеціалістами виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради було проведено чималу роботу: здійснено аналіз задоволення потреб дітей та молоді, розроблено план дій та план моніторингу та оцінки та реалізації ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Зазначені плани напередодні Форуму затверджені рішенням сесії Новоукраїнської міської ради.

Надалі найскладніше і наймасштабніше – взаємна робота щодо реалізації запланованого не лише  для отримання  звання «Громада, дружня до дітей та молоді», а й справжньої відповідності зазначеному статусу.