За останні роки попит на оформлення закордонного паспорта неухильно росте •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 11 •грудня• 2018, 16:45•

З початку 2018 року до підрозділів Управління Держаної міграційної служби в Кіровоградській області звернулось для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон понад 72 тисячі осіб. Так, минулого року кількість власників паспортних документів склала майже 60 тисяч жителів Кіровоградщини, а у 2016 році - більше 33 тисяч.

У два рази попит зріс минулого року за рахунок можливості подорожувати до країн Європейського Союзу без оформлення віз і вже чимало українців скористалося цією можливістю.

Міграційна служба закликає подорожувати відповідально та нагадує основні правила перебування у країнах ЄС за умовами безвізового режиму:

- Це короткострокові подорожі - термін перебування не може перевищувати 90 днів упродовж 180 днів.

- Дотримання умов в'їзду до ЄС: наявність документа для перетину кордону (закордонного паспорту), переконливе обґрунтування мети та умов перебування у країнах Європи, наявність достатніх фінансових коштів для перебування в ЄС та для повернення додому.

- Дотримання законодавства країни, у якій перебуваєте, у тому числі міграційного. За порушення міграційного законодавства передбачено особисту відповідальність і вона буває достатньо суровою: від штрафу та недопущення у країну наступного разу до депортації без можливості відвідування країн ЄС на певний період.

У випадку втрати паспортного документа та у разі захисту прав громадян України за кордоном обов'язково слід звернутись до найближчого Консульства України.

Чимало корисного, готуючись до подорожі до ЄС, можна знайти на сайті "Відкрий Європу " (http://openeurope.in.ua).

УДМС України в Кіровоградській області