О. Корінний: «Думка мешканців Новоукраїнщини повинна бути врахована!» •PDF• •Друк•
••Середа•, 05 •грудня• 2018, 15:03•

Відбулося засідання Правління Української Асоціації районних та обласних рад за участю Прем’єр-Міністр України Володимира Гройсмана, першого заступника міністра Мінрегіону В’ячеслава Негоди, народних депутатів України ,спеціального посланника з питань реформ в Україні уряду Німеччини Георга Мільбрадта, Голови Офісу Ради Європи в Україні Мортена Енберга, урядовців. Асоціацію об’єднаних територіальних громад представляв її голова, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний. Однією з найважливіших на цій зустрічі була дискусія щодо необхідності зміни районів, адже варто робити їх більш спроможними. За умов глобальної урбанізації та скорочення чисельності сільського населення, укрупнення районів – логічний крок для здійснення ефективної регіональної, економічної, соціальної політики та одночасної економії державних та місцевих фінансів на утримання управлінського та представницького апарату. Рівень дотаційності бюджетів районів прямо пропорційний розмірам території та кількості населення. Чим меншим є район, тим більше потреб у бюджетному забезпеченні та більший відсоток дотаційності місцевого бюджету. Необхідність укрупнення районів в Україні також обґрунтовується європейськими стандартами та досвідом адміністративно-територіального устрою європейських держав.

Коментуючи пропозиції депутатів щодо можливих варіантів утворення районів, Новоукраїнський міський голова, голова Асоціації ОТГ у своєму дописі зазначив наступне: «Шановні новоукраїнці! Після оприлюднення одним з народних депутатів законопроекту щодо реформування районів Кіровоградщини (за ним Новоукраїнська ОТГ та весь район мають стати частиною нового району - Голованівського), до мене звернулося багато людей, які висловлювали нерозуміння такого рішення! Я також підтримую думку, що ми повинні або бути частиною Кропивницького району (до Кропивницького втричі ближче, ніж до Голованівська, ми звикли їздити до лікувальних та освітніх закладів у обласний центр, маємо залізничне сполучення і т.д.), або маємо стати центром Новоукраїнського району (тут серйозна проблема - незручне географічне розташування відносно інших районів). Таку ж позицію озвучив мені і голова райради Валерій Савенко. Сьогодні, як і обіцяв землякам, мав нагоду спілкуватися з експертом Юрієм Ганущаком та представниками Кабміну! Отримав підтримку і запевнення, що до плану внесуть корективи, і ми можемо розраховувати на один із 2 запропонованих жителями громади варіантів. Юрій Іванович Ганущак навіть озвучив це назагал під час круглого столу. Триматиму дане питання на контролі, про його перебіг інформуватиму вас».