До уваги мешканців багатоквартирних будинків •PDF• •Друк•
••Четвер•, 29 •листопада• 2018, 17:01•

Виконавчий комітет Новоукраїнської міської ради доводить до Вашого відома, що з 13 вересня 2018 року набрали чинності Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком (далі – Правила) та Типовий договір надання послуги з управління багатоквартирним будинком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 712. Повідомляємо, що із введенням в дію з 10 червня 2018 року Закону України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги"  не передбачено надання послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, натомість до житлової послуги віднесено послугу з управління багатоквартирним будинком. Також, необхідно зважити на те, що з початку наступного року буде припинено субсидіювання і надання пільг на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, зазначаємо, що діючі договори на утримання будинків залишаються чинними до розірвання сторонами, але не довше ніж до травня 2020 року.

Нагадуємо:  1) управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб;

2) управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов’язків співвласників, пов’язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку;

Що стосується ремонту, безпосередньо житлового будинку. Відповідно до п.21 Правил : «У разі прийняття рішення співвласниками багатоквартирного будинку та включення відповідних умов до договору управління управитель: накопичує кошти на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку; надає в оренду спільне майно багатоквартирного будинку».

Ще одним варіантом вирішення питання утримання будинку є створення ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку). У цьому випадку об’єднання може розраховувати на отримання пільгових кредитів відповідних державних програм та коштів місцевих програм розвитку житлово – комунального господарства для проведення утеплення, ремонту фасадів іншого.

Відповідно до пунктів 1, 2  статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду": утримання  приватизованих  квартир  (будинків), здійснюється  за  рахунок коштів їх власників  згідно  з  Правилами  користування  приміщеннями  жилих будинків  та прибудинкових територій, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм власності на них; власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками допоміжних приміщень у будинку,   технічного   обладнання,   елементів зовнішнього  благоустрою  і  зобов'язані  брати участь у загальних витратах,   пов'язаних   з   утриманням  будинку  і  прибудинкової території   відповідно   до   своєї  частки  у  майні  будинку.

З набуттям чинності Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" мешканці будинку, утворивши об'єднання співвласників будинку,  відповідно до міської програми підтримки ОСББ, мають можливість отримати допомогу з міського бюджету для виконання ремонтних робіт.

Підсумовуючи вищенаведене, необхідно констатувати, що вже з наступного року відповідальність та обов’язок за експлуатаційний стан багатоквартирного будинку покладається на плечі власників квартир, які є співвласниками самого будинку.

Таким чином вирішується багаторічна дилема, коли квартири були приватними, продавалися на вторинному ринку за комерційними цінами, а сам будинок залишався комунальним, в чому не було жодної логіки.