Новій українській школі – сучасне обладнання •PDF• •Друк•
••Середа•, 28 •листопада• 2018, 15:12•

З 1 вересня 2018 року в усіх школах стартувала Нова українська школа (НУШ). Це довготермінова реформа, яка побудована на засадах особистісно-орієнтованої моделі освіти. Сьогодні змінюється світ, змінюємося ми і змінюється школа. Дитині недостатньо дати лише знання. Ще важливо навчити користуватися ними, сформувати його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці. Випускник Нової школи – це "освічений українець, всебічно розвинений, відповідальний громадянин і патріот, здатний до ризику та інновацій".

Цьогоріч 1 вересня до шкіл Новоукраїнської об’єднаної територіальної громади прийшли 241 першокласник. Саме вони перші навчатимуться за програмою Нової української школи. Саме для них загальна тривалість повної загальної середньої освіти збільшиться до 12 років. А ще новизною для школи є проведення щоденних ранкових зустрічей, у колі, на килимку, на яких діти обговорюють свій емоційний стан, власні думки, актуальні питання класного і шкільного життя, або ж просто говорять на цікаві їм теми.

У цьому році для впровадженню НУШ в школах Новоукраїнської об’єднананої територіальної громади, для оснащення перших класів з державного бюджету  надійшли кошти у сумі 203,5 тис.грн. на придбання одномісних парт, 203,7 тис. грн. на придбання дидактичного матеріалу і 172,6 тис. грн. на комп’ютерну техніку. Завдяки підтримці нової освітньої реформи депутатів міської ради, міського голови Олександра Корінного додатково з міського бюджету виділено 165,2 тис.грн на парти, 22,6 тис.грн. на дидактику 89,2 тис. грн. на комп’ютерну техніку, 55 тис.грн. на класні дошки та ламінатори.

Сьогодні всі перші класи шкіл ОТГ забезпечені новими класними дошками, дидактичними матеріалами, одномісними партами, які сприяють реалізації концепції НУШ, адже дитина має свій особистий простір, а завдяки можливості їх рухати, діти вчаться працювати групами. Вчителі перших класів мають на робочому місці ноутбуки, ламінатори, принтери та нові робочі столи.

Але НУШ – це не тільки нові парти, це нова психологія вчителів і батьків, яка побудована на взаєморозумінні, на бажанні разом допомогти дитини, без публічного обговорення успішності. "НУШ – це безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона – відкрита, чесна і націлена на співпрацю".