•Банер•
ДОБРЕ РОБИ – ДОБРЕ БУДЕ! •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 06 •листопада• 2018, 13:55•

Захоплюючись рівнем життя в провідних європейських країнах, варто пам’ятати, що більшість з них пройшли через ряд значних та досить некомфортних реформ. І навіть економічний гігант – Сполучені Штати Америки в 30-х роках минулого століття переживав чималі труднощі, запроваджуючи економічні реформи. Кілька десятків років розбудовував свою економічну велич Сінгапур. Не менш складні кроки до становлення ринкової економіки пройшли найближчі наші сусіди, які знаходились під впливом інтересів Радянського Союзу. Зараз чимало громадян, відвідуючи Польщу, Чехію, Румунію, країни Балтії, не лише мають намір отримати естетичне задоволення від мандрівок, а й від’їжджають до них на заробітки, хоча ще кілька десятків років зазначені країни мали значно гірші соціально-економічні умови, ніж наша країна.

Передумовою зростання рівня життя в них стали жорсткі економічні реформи, але значною мірою вплинули на рівень становлення країн зміни у свідомості громадян, які стали добросовісними платникам податків, активними членами суспільства, соціально відповідальними підприємцями, не чекаючи того, що хтось повинен створювати блага, а докладаючи максимальних зусиль для розбудови власного комфортного оточення, усвідомлюючи головне: «Я і є Держава!».

Одним з головних засобів підвищення соціальної та політичної свідомості громадян було залучення їх до проектної діяльності. Саме таким чином у Польщі та інших країнах Східної Європи вони залучались до створення різноманітних громадських об’єктів, розподілу бюджетних коштів, визначення головних пріоритетів розвитку їх громад.

Опираючись на передовий досвід європейських країн, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний ініціював запровадження в Новоукраїнській громаді комплексу навчань, тренінгів та семінарів із проектної грамотності. Як результат - у 2017 році відбувся перший конкурс міні-проектів «Влада і громада – разом!», в якому взяли участь десять груп активних мешканців громади, сім їх ініціатив реалізовано, навіть ті, які виходили за межі попередньо зумовлених бюджетів. Однією з головних умов конкурсу був особистий вклад ініціаторів у реалізацію проекту. Це не обов’язково гроші. Це і фізична допомога, і організація промоцій та інше. У результаті проведення конкурсу зʼявилися сім нових локацій, якими користуються мешканці населених пунктів нашої громади. Серед них одне - з улюблених місць мешканців і гостей міста – артоб’єкт I♥Novoukrainka, спортивний майданчик у Мар’янополі та на вулиці Шевченка в Новоукраїнці, придбане спортивне обладнання для тренувального залу в клубі «Відвага», а також тенісні столи в МБК №1. Для юних науковців придбано обладнання для мобільної хімічної лабораторії, яке можуть використовувати для закріплення теоретичних знань та проведення експериментів учні шкіл усієї громади.

«Пробою пера» щодо проектної діяльності був конкурс учасників Центру розвитку ініціатив молоді Новоукраїнської громади», на якому загальним голосуванням усіх учасників було обрано будівництво ультрасучасного універсального майданчика «BASKET» з можливістю використання його людьми з інвалідністю.

Проведення конкурсів  проектів набуло великої популярності серед мешканців громади, і вже цьогорічний фестиваль зібрав вдвічі більше ініціатив. Ще одне з позитивних зрушень конкурсу - це  трансформація ініціативних груп у громадські організації. Так, активні мешканці ОТГ створили ГО «Відвага», ГО «В єднанні - сила» та молодіжну  громадську організацію "РІСТ".

До участі в цьогорічному конкурсі «Влада і громада – разом!» долучились не лише минулорічні учасники, а й нові активні громадяни. Вони подали проекти, які стосувались екології, спорту та змістовного дозвілля.

Так, у рамках проекту мешканці мікрорайону «Нива» на місці руїн колишнього приватного будинку, збудували дитячий майданчик. Варто зазначити, що найактивнішу участь у проектуванні та реалізації ідеї брали депутати міської ради Ірина Шилова та Анатолій Савченко, громадська активістка Наталя Мороз.

 

«До створення дитячого майданчика по вулиці Волошковій долучилось, дійсно, багато мешканців нашої громади. І хоча ініціаторами створення була я та Наталія Мороз, потім нас підтримав і депутат цього округу Анатолій Савченко, - розповідає депутат Новоукраїнської міської ради Ірина Шилова, яка  теж проживає на цій території. - На цьому кутку нашого міста багато родин з дітьми, тож ідеєю по облаштуванню дитячого майданчика «загорілися» всі. Ми почали збирати кошти, нас активно підтримали в міській раді. Та ми не обмежилися лише коштами з міського бюджету, люди продовжували збирати їх та цілими родинами брали участь у прибиранні території майбутнього ігрового майданчика. Разом з рідними прибирали сміття,  розчищали чагарники, викорчовували старі дерева і діти, для яких ми й зводили цей майданчик: Аня Лозіна, Максим Мокряк, Денис Троянський, Єгор і Владислав Пилипенки, Анастасія і Стас Гуки, Кароліна Куляльова, Денис Олексієнко, Денис, Даша,  Влада та Настя Мурси, Володимир, Артем і Неоніла Рабинюки. Територію майбутнього дитячого майданчика прибирали цілими сім’ями.   Це родини Здохліїв, Зубкових, Пилипенків, Морозів, Шульгів, Чабанів, Лозіних, Гуків та інші. З допомогою ТОВ «Нива-Н» було вивезено біля 40 КамАЗів сміття та будівельного непотребу. Дієву допомогу надали нам і Новоукраїнське ЖКП, дорожники (Микола Аношкін), депутат Анатолій Савченко. Ми щиро вдячні Новоукраїнському міському голові Олександру Корінному та всім, хто не лишився осторонь гарної справи і доклав власних зусиль, щоб зробити для дітей чудове місце для відпочинку. Дитячий майданчик відкрито, але ми не зупинилися на досягнутому, а плануємо й у подальшому розбудовувати його».

Продовжили благоустрій території, прилеглої до свого навчального закладу, учні, вчителі та батьки загальноосвітньої школи №4.

«Ще ніколи ми не мали стільки можливостей та шансів отримати саме те, про що мріяли – жити в комфортних умовах. Мабуть, уперше ми просто таки «потопаємо» в можливостях. Участь у конкурсах міні-проектів «Влада і громада разом» допомагає реалізувати задумане, – говорить директор Новоукраїнської ЗШ №4 Людмила Миколаївна Червоненко. – 2017 рік. Група вчителів Новоукраїнської ЗШ І-ІІІ ст. №4 розробила і виграла кошти на реалізацію проекту «Парк дозвілля «Краще життя». Уже за декілька місяців на місці зруйнованого дитячого садочка цукрового заводу були встановлені гойдалки, бесідки, розробили місця для відпочинку, засаджені клумби та дерева.

2018 рік. Ініціативну перехопили діти. Попрацювавши над проектом «Спортивна площадка SPLIM», ми знову ввійшли в число призерів та отримали кошти на реалізацію проекту. Нещодавно відбулося відкриття спортивного майданчика. Але не можна не згадати «першопрохідців», тих, хто власними силами, без коштів, а тільки завдяки великому бажанню, почали змінювати мікрорайон.

Це були молоді батьки, які облаштували для своєї малечі затишний ігровий майданчик. Приклад був гідним для повторення.

Сьогодні парк біля школи №4 демонструє «ефект довгого хвоста» - щороку відбувається подія, що змінює наше селище, його благоустрій. Та найголовніше – змінилася свідомість жителів. Якщо ми це не зробимо, то хто замість нас? Працюємо спільно. По можливості вкладаємо власні кошти, так званий «спільнокошт»,  що є однією з умов проектів.

Парк став улюбленим місцем маленьких жителів селища,  школярів, людей старшого віку. Чому? Бо ми цього хотіли і зробили разом те, про що мріяли.

Чекаємо на оголошення нових конкурсів-проектів у громаді. Будемо впорядковувати наше затишне селище. Влада і громада – разом! В єднанні сила».

Продовжили розбудову комфортного простору, що біля міського Будинку культури №1, група ініціативної молоді під керівництвом Олени Дринич, «Мистецький парк» - так назвали мешканці цього мікрорайону свій проект, в рамках якого було встановлено лавки та урни біля закладу культури та його навколишній зеленій зоні, а також придбано спеціальне вуличне освітлення для проведення заходів на відкритому просторі.

Спільними зусиллями Новоукраїнської міської ради та громадськості було облаштовано дитячий майданчик по вулиці Чайковського, 10, на який з місцевого бюджету було виділено 52950 грн., що становить 92% від затраченого.

Більшість робіт щодо будівництва об’єктів, передбачених проектами, виконані Новоукраїнським ЖКП.

Дві цьогорічні ініціативи пов’язані з дуже актуальною темою – роздільним збором побутових відходів: один з них розроблений та запроваджений ініціативною молоддю, де керівником проекту був голова обласного парламенту дітей та молоді, лідер молодіжного громадського руху Тимофій Білокоз. Ідея зазначеного проекту – змалечку привчати мешканців Новоукраїнщини до сортування побутових відходів, як світової практики поводження із ТПВ. Інший проект – з роздільного збирання ТПВ - буде діяти на території Мар’янопільського старостинського округу.

Активність громадськості Новоукраїнської ОТГ стала одним з поштовхів для реалізації спільного проекту Новоукраїнської громади та Корпусу Миру США в Україні щодо створення в Новоукраїнці Інституту розвитку громади.

Ідея відкриття центру – створення «дому» для активних і креативних мешканців громади, які отримали обладнане всім необхідним приміщення для проведення навчання, тренінгів, семінарів. Комфортні умови для вільного спілкування, дискусій, які обов’язково видадуть у результаті чимало корисних проектів для всієї Новоукраїнщини.

«Орієнтуючись на популяризацію проектної діяльності в громаді, ми маємо кілька головних цілей, - зазначає Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний. – По-перше, залучення до такої роботи громадськості сприяє розумінню процесів, які відбуваються в системі місцевого самоврядування, спільна реалізація місцевою владою та громадянами будь-яких соціальних чи інфраструктурних об’єктів є запорукою їх кращого збереження. Адже, як показує практика, дитячі майданчики, придбане за спільний кошт обладнання завжди краще зберігаються, бо громадськість сама присікає неправомірні дії щодо спільного майна. Подібні конкурси сприяють визначенню потреб громадськості та навчають бути не лише споживачами послуг, а й активними будівничими соціального простору навколо себе».

Акцент на проектній діяльності та залученні позабюджетних коштів є головним вектором діяльності виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради.

На сьогодні Новоукраїнська об’єднана територіальна громада бере участь у багатьох міжнародних проектах. DESPRO, Корпус Миру США в Україні – організації, з якими довго і плідно співпрацюємо, саме за їх участі розроблено Стратегію розвитку Новоукраїнської ОТГ, Центр розвитку ініціатив дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ та Інститут розвитку Новоукраїнської громади.

Два роки Новоукраїнська громада бере участь у Програмі «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE). Програма DOBRE спрямовує більшу частину технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема, здійснюючи всебічний супровід для нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ) з метою покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та підвищення залученості громадян. DOBRE допомагає всебічному росту громади шляхом посиленого місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку і, водночас, слугуванню моделями та мотиваторами для інших громад, котрі планують об’єднання. Це допоможе побудувати більш широку суспільну підтримку для процесу децентралізації в цілому.

Окрім аналітичної, навчально-консультаційної допомоги програмою DOBRE в Новоукраїнській громаді передбачено ряд проектів, визначених громадянами і владою пріоритетними в населених пунктах. Зокрема, щодо покращення послуг, будівництва скейт-парку і дитячих майданчиків та ін.

Під час громадських слухань, які відбувались наприкінці минулого року, мешканці Мар’янопільського та Сотницькобалківського старостинських округів висловили бажання щодо будівництва в їх населених пунктах дитячих майданчиків. Міська влада звернулась до партнерів із Програми DOBRE щодо можливості спільної реалізації зазначених ініціатив громадськості. А 17 жовтня цього року 4 майданчики було відкрито. Один з них - у Новоукраїнці, а ще три - у Воронівці, Мар’янополі та Кам’яному Мості.

Відкрили майданчики керівник програми USAIDDOBRE Беррі Рід та Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний.

 

“Дуже радий бачити перші результати співпраці програми DOBRE з Новоукраїнською громадою. Нашим завданням є покращення якості життя та надання послуг. Приємно працювати з активною громадою, яка самостійно вирішує свої проблеми, та спостерігати, як жителі роблять значний внесок у її розвиток”, – підкреслив Беррі Рід.

“Приємно, що разом із комунальними службами до спорудження майданчиків долучились жителі сіл, батьки та діти. Добре, що мешканці ОТГ мають бажання робити своє село та нашу громаду кращою. Коли люди хочуть змінювати громаду, то дуже хочеться їм допомагати. Я впевнений, що в майбутньому ми зможемо реалізувати ще багато цікавих проектів”, – зазначив Олександр Корінний під час відкриття дитячих майданчиків.

 

Варто зазначити, що три з чотирьох майданчиків встановлені на сільських територіях, адже, як наголошує міський голова Олександр Корінний, жителі сільських територій не повинні відчувати себе обділеними порівняно з міським населенням. І для цього міська влада з моменту об’єднання в одну громаду приділяє увагу до відновлення та розбудови соціальних та інфраструктурних об’єктів. Протягом останніх років повністю відремонтовано дах Мар’янопільського навчально-виховного комплексу, а подвір’я цього ж закладу вимощено тротуарною плиткою. Завдячуючи зусиллям міської влади, відремонтовано їдальню цього закладу  та придбано для неї все необхідне обладнання.

На зазначені потреби витрачено понад півтора мільйони гривень. Без об’єднання та підтримки міської влади сільські території ніколи не змогли б залучити такі суми на розвиток своїх територій.

«У нашому навчальному закладі не так уже багато дітей, але вони не відчувають у чомусь себе обділеними, - говорить вчитель Марʼянопільської школи Антоніна Мартинюк. Крім того, що я - вчитель, я - ще й мати дитини, яка ходить до цієї ж школи. І мені відрадно бачити ті позитивні зміни, які відбуваються на території нашого старостату та в школі, зокрема, після того, як, об’єднавшись, ми стали частинкою Новоукраїнської громади. Переконана, зміни на краще з’являються там, де живуть і працюють небайдужі люди. У нас саме такі. Лише нещодавно в нас у навчальному закладі капітально відремонтували їдальню, перекрили дах. А що вже говорити за чудово облаштоване плиткою подвір’я закладу! Та й по всьому старостату відчуваються дієві зрушення на краще. Це і ті ж дитячі майданчики, і ремонти закладів соціальної сфери, і розвиток інфраструктури, і встановлення баків для роздільного сміття та інше».

Не менш масштабні роботи передбачені і у Воронівці, там уже розпочато реконструкцію частини приміщення школи, де буде розміщуватись дитячий садок. Розроблено проект реконструкції відносно нового двоповерхового приміщення, в якому нині розміщується одна група дитячого садка. У зазначеному приміщенні заплановано розмістити соціально-адміністративний центр.

Останнім часом на території Новоукраїнської об’єднаної громади стається чимало гарних подій, вірніше кажучи, відкриттів. Раз-по-раз втілюються все нові і нові проекти, ініційовані активними членами громади, відкриваються нові сучасні дитячі та спортивні майданчики, радують погляд облаштовані плиткою тротуари, заасфальтовані відрізки доріг, встановлені в парках та скверах лавки, додаються нові пішохідні розмітки, розпочато встановлення світлофорів та камер відеонагляду. Та головним результатом спільної роботи є зацікавленість у розвитку громади самих її мешканців. Тож, як говориться, все - в наших руках. Якщо є гарні ідеї, є бачення вирішення проблем, бажання активно співпрацювати в плані покращення якості жителям нашої громади – то буде і підтримка команди DOBRE, інших міжнародних програм. Добрі справи завжди об’єднують людей.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

e-max.it: your social media marketing partner
 
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•

Різне

•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•

Соціальна реклама

•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•
•Банер•