Новоукраїнська громада стане на крок ближче до здобуття статусу “Громади, дружньої до дітей та молоді” •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 30 •жовтня• 2018, 09:20•

У понеділок 29 жовтня, відбулось  підписання Меморандуму між Новоукраїнською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні про наміри та взаємодію у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді».

Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник секції соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов та зі сторони Новоукраїнської міської ради міський голова Олександр Корінний.

Під час підписання Меморандуму були присутні представники громадських організацій Новоукраїнщини, зокрема Парламенту дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ, працівники виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради, представники дитячих, молодіжних, навчальних та виховних закладів громади.

У результаті проведеного аналізу щодо умов, створених у Новоукраїнській ОТГ для дітей  та молоді представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні наша громада отримала статус кандидата. Подібний статус із 160 громад, які подали заявку на участь у програмі, лише 20. Серед них такі міста як Вінниця, Львів, Маріуполь.

Як особисто змогли переконатись представники міжнародної фундації, у нашій громаді здійснено чимало заходів для забезпечення комфортного та безпечного життя. Реконструйовано та побудовано мережу тротуарів, які мають пологі з’їзди для дитячих візків та людей з особливими потребами. Впершу чергу було реконструйовано тротуари, які ведуть до шкіл, дитячих садків та інших соціальних об’єктів. Кожного року відновлюється та будуються нові лінії вуличного освітлення, а освітлення вулиці Соборна, переобладнується розумною системою, управління якої буде здійснюватись централізовано, через мережево-комп’ютерну систему. На одному із найбільш навантажених перехресть встановлено світлофор для регулювання руху пішоходів та автотранспорту, на цьому ж та трьох інших центральних перехресть встановлено камери відеоспостереження із високою роздільною здатністю. Також системи відеоспостереження встановлені на баскетбольному майданчику та на територіях загальноосвітніх навчальних закладів. За ініціативи молоді у центрі міста споруджено ультрасучасний баскетбольний майданчик, діє футбольний майданчик із штучним покриттям на центральному стадіоні та готується до будівництва ще один біля ЗОШ № 8. Розпочато будівництво скейт-парку за підтримки програми ДОБРЕ, а чотири дитячих майданчика від цієї програми міжнародної підтримки уже радують дітлахів у місті та трьох селах громади. Варто зазначити, що окрім чотирьох майданчиків, встановлених за підтримкою ДОБРЕ, на території  ОТГ їх встановлено більше двох десятків, як міською владою самостійно, спільно із громадськістю в рамках конкурсів міні-проектів «Влада і громада –разом!». А для того, щоб молоді було де навчатись та продукувати нові ідеї,  за підтримки Корпусу миру США в Україні  створено Центр розвитку ініціатив для дітей та молоді Новоукраїнської ОТГ, який успішно діє уже протягом двох років.

Прогулюючись містом представники Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні були приємно вражені побаченим – активною роботою по відновленню інфраструктури, увагою до проблем та потреб для дітей і молоді нашої громади та співпраці у зазначеному напрямку влади, бізнесу та громадськості.

З часу створення у 1996 році до Ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді», приєдналися понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах, який охоплює понад 30 мільйонів дітей та об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді.

29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами.

Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

Про ЮНІСЕФ: В усій своїй діяльності ЮНІСЕФ відстоює права і благополуччя кожної дитини. Спільно з партнерами ми працюємо у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.   Більше інформації про ЮНІСЕФ та нашу роботу з дітьми в Україні:  www.unicef.org.ua. Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook.

Підчас підписання Меморандуму Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний зазначив наступне:

«Розбудовуючи нашу громаду – частинку великої держави Україна, головний акцент ставимо на створенні найкращих умов для життя дітей та молоді. Ми будуємо дитячі садки, забезпечуємо усім необхідним школи, відновлюємо інфраструктуру населених пунктів, враховуючи потреби дітей та молоді, починаючи від зручних тротуарів до будівництва ультрасучасних спортивних майданчиків. Дбаємо про безпеку – встановлюємо дорожні знаки, світлофори, відеоспостереження.

І, як гарні садівники, закладаємо сад благополуччя для  сучасних та майбутніх поколінь, віримо, що плоди нашої праці будуть слугувати ще багатьом нащадкам, які продовжуватимуть нашу роботу, примножуючи та покращуючи її добрими справами.

Сьогодні, підписуючи Меморандум  між Новоукраїнською міською радою та Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, впевнений, що наша співпраця дасть громаді надійного партнера, помічника у побудові Громади, дружньої для дітей та молоді!»