Кубок міста з брейн-рингу розіграно •PDF• •Друк•
••Субота•, 15 •вересня• 2018, 08:15•

День міста ще тільки видніється на горизонті, а традиційний Кубок Новоукраїнки з брейн-рингу ми вже провели! Цього року – вже увосьме, і це дійсно здорово. Принаймні, у інших містах Кіровоградщини – і не тільки – я таких змагань не зустрічав. Скажу по секрету: у Кропивницькому нам заздрять.

На шкільний турнір заявилось 7 команд – 6 шкіл та філій і ЦДЮТ. Вперше на гру завітали знавці з Мар’янополя. Вперше не зібралися учні філії №1. Сподіваємося, наступного разу нас буде більше (он Воронівка ще не охоплена, правда ж?). Утім, не так вже і важливо, скільки учасників, - головне, щоб вони гру показали!

Гра почалася жваво: «Вечірвечір» (ЗШ №4) що називається «виніс» «Ерудит» (філія №3) з рахунком 5:0. Треба віддати належне усім командам – невзятих питань цього року було значно менше, ніж звичайно. Хтось з учасників агресивно йшов уперед, хтось відчайдушно оборонявся. Врешті-решт, перемогли досвід і вік учасників. До півфіналів вийшли вже згаданий «Вечірвечір», призер обласних змагань «Тік-так» (ЦДЮТ), «Дізель» (гімназія «Лідер») та «Шамани» (НВК №8), причому двоє перших – у якості лідерів і претендентів на Кубок, а останні – за додатковими показниками обійшовши відповідно мар’янопільський «Марфіл», «Ерудитів» (філія №3) та «Ерудит» (ЗШ №6). Здавалось, доля фіналу вирішена, але… Несподівано учні ЗШ №4 поступаються команді ЗШ №8, а потім – у бою за 3 місце – і гімназистам. А от «Тік-так» свій шанс використав на 100%, повторивши у фіналі рахунок першого бою. 5:0 – і Кубок на рік «прописується» у ЦДЮТ.

А далі були дорослі. У групі А абсолютний результат показав «Капітолій» Володимира Антоненка, а «СКІФ» (учителі НВК №8) залишив позаду новачків – «Фіксиків» (учителі ЗШ №6). Респект педагогам, які не бояться грати в ті ж ігри, у які грають їх діти! У групі Б команда «Шо попало» Анни Максимець на 2 очки обійшла «Бібліотеку» Тетяни Козловської, і збірна школярів «Вечір-тік» конкуренцію дорослим не склала. У півфіналах «Капітолій» лише на останньому питанні зумів здолати «Бібліотеку», а «Шо попало» впевнено розібралась зі «СКІФом». Команді друзів міської бібліотеки вистачило запалу в бою за 3 місце відігратися і здолати вчителів. А от «Шо попало» спіймали кураж і здійснили-таки свою давню мрію – відібрали у команди, за яку грає мер, майже завойований ними Кубок (не подумайте, що силою – у чесному бою, з рахунком 5:3).

Я дякую всім, хто долучився до проведення цього свята, а особливо – організаторам і спонсорам: Новоукраїнській міській раді і особисто Олександру Корінному та Олександру Руденку, підприємцям Сергію Гончаренку (магазин «Твій час») та Миколі і Юрію Дем’яновичам (магазин «Магніт»). Щира подяка кропивничанам Дмитру Дурачу (за надану ігрову систему) та Іллі Левошку, який вже вкотре виступає технічним редактором, членом журі та асистентом ведучого, а також Людмилі Кукурузі. А вас запрошую наступного року на черговий Кубок Новоукраїнки. Це цікаво, чесне слово!..

О.Каєнко