СБУ інформує. •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 09 •липня• 2018, 12:28•

У 2014 р. наша держава зазнала прямої збройної агресії з боку Російської Федерації, в ході якої ведеться також т.зв. «інформаційна війна» з використанням російських ЗМІ, мережі Інтернет та друкованих матеріалів.

Зокрема, російською стороною здійснюються цілеспрямовані дії щодо розповсюдження на території нашої держави російської друкованої продукції антиукраїнського характеру, зміст якої спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, сепаратистських та терористичних дій на території нашої країни, розпалювання міжетнічної та релігійної ворожнечі тощо.

За поширення вказаних видань, а також вчинення протиправних дій у сфері державної безпеки передбачена кримінальна відповідальність згідно статті 109. Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, статті 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, статті 258. Терористичний акт, статті 161. Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії, статті 300. Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості Кримінального кодексу України.

З переліком книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, можна ознайомитися на Інтернет-сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України: comin.kmu.gov.ua, розділ «До уваги розповсюджувачів видавничої продукції».

Про можливі факти ввезення або розповсюдження друкованої продукції антиукраїнського характеру (в т.ч. через мережу Інтернет) просимо повідомляти Новоукраїнське міжрайвідділення УСБУ в Кіровоградській області по тел. (0251) 2-23-47, E-mail: sbu_novoukr@ukr.net.