У Новоукраїнці відзначили Івана Купала всією громадою. •PDF• •Друк•
••Субота•, 07 •липня• 2018, 11:13•

Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Це найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят.

Та з часом, після прийняття християнства, Купало деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем.

Спільне відзначення свят завжди згуртовувало українців, об’єднувало суспільство не лише на святкування, а й на подальшу роботу. Мешканці нашої громади, спілкуючись у єдиному колективі дружної сім’ї спільноти міста і сіл, краще розуміють один одного та маючи ментальну українську доброту і щирість дістають їх із куточків загнаної у повсякденних клопотах душі, даруючи свої щирі почуття радості ближнім.  Це підтверджено черговим великим спільним заходом, у низці свят, що  стають доброю традицією Новоукраїнщини. На зміну Водохрещу, Святу вишиванки - гарної літньої днини мешканці із усіх куточків Новоукраїнської ОТГ зібрались на березі мальовничої водойми «Криниченьки» щоб спільнотою порадіти розквіту природи, поринути у вир давньоукраїнської містики старослов’янського свята.

Усі колективи Новоукраїнського міського будинку культури спільно із сільськими філіями підготували аутентичні обряди, включаючи стародавні пісні, за посередництвом яких перенесли усіх присутніх на святі на кілька століть назад. Чудова атмосфера свята не залишила байдужими жодного із присутніх, а особливо дітвору, яка отримала  масу позитивних емоцій, не лише досхочу набігавшись на лоні природи,  а й дала змогу познайомитись із традиціями нашого народу, із захопленням спостерігаючи за дійством казкових персонажів, талановито втіленими у життя нашими митцями.

Колориту свято додало пригощання смачним кулішом та різними смаколиками. А ще смачнішими  страви робили свіже повітрі та  гарне товариство.

«Сьогодні ми в черговий раз підтвердили девіз нашого міста: «В єднанні - сила». Незважаючи на те що наше суспільство постійно намагаються розділити - ми спільною працею та участю у таких святах об’єднуємось навколо ідеї розбудови успішної громади, щоб як і у важких чи буденних ситуаціях, так і у святкові дні бути разом, підтримувати один одного. – звернувся до присутніх Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний. -

Зразком подібної співпраці є сьогоднішнє свято, участь у якому взяли чимало мешканців нашої громади. Хочу висловити вдячність усім, хто долучився  до організації святкувань: творчим колективам громади, Новуокраїнському ЦДЮТ «ЗОРІТ», Новоукраїнського житлово-комунального підприємства та його керівнику Сергію Зелінському , СТОВ «Росія» та його керівнику Станіславу Рибаку, депутату обласної ради Володимиру Арсірію, за смачний Новоукраїнський хліб Галині Арсірій, сім’ї підприємців Тальків, підприємцям Ігорю Ревенку та Олегу Донцю за організацію підвезення, колективу виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та всім, хто прийшов на  свято, адже без усіх вас свято не відбулося!»

Шановні мешканці Новоукраїнської громади вітаємо вас зі святом та запевняємо, що це не останнє масштабне свято, сподіваючись на вашу підтримку ми і надалі прикладатимемо зусиль щоб наша спільна домівка була затишною та комфортною для життя! Також запрошуємо ділитись світлинами зі свята у соціальних мережах. Нам також важлива ваша думка для організації подальших заходів у нашій громаді.