Україна сьогодні має значення більше, ніж будь-коли •PDF• •Друк•
••Четвер•, 28 •червня• 2018, 08:18•

У Копенгагені пройшла Друга міжнародна конференція з питань реформ в Україні. На події в столиці Данії зібралися десятки делегацій і високопосадовців з різних країн. Серед них – координатор зовнішньої політики ЄС Федеріка Моґеріні, голова МЗС Канади Христя Фріланд та британський міністр закордонних справ Боріс Джонсон. Основна мета конференції – обговорити прогрес в ухвалені системних реформ в Україні за останній рік та оцінити можливості для подальшої співпраці.

Українську сторону представляли: Прем'єр-Міністр України Володимир Гройсман  та  майже весь Кабмін: Степан Кубів, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Уляна Супрун, Арсен Аваков, Олександр Саєнко, Лілія Гріневич, Павло Клімкін та інші.

Є в залі представники Парламенту: наталія Кацевич-Бучковська, Ганна Гопко та їх колеги.

Серйозне представництво НУО: Ольга Айвазовська, Ярослав Юрчишин, Роман Маселко, Зураб Аласанія, Інна Борзило та багато їх колег.

Місцеве самоврядування представляли: Новоукраїнський міський голова, голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний та голова Харківської обласної ради, голова Української асоціації районних та обласних рад (УАРОР)  Сергій Чернов.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман одним із перших виступив на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні. У своїй промові він перерахував досягнення України в запровадженні реформ за останній рік та поділився планами на майбутнє.

Координатор зовнішньої політики ЄС Федеріка Моґеріні зауважила, що ЄС вже інвестував в Україну більше, ніж будь-яка країна світу, і надалі продовжуватиме підтримувати Україну, її людей та реформи. ЄС та Україна, за її словами, ще ніколи раніше не були більш близькими, ніж сьогодні.

Голова МЗС Канади Христя Фріланд зазначила, що «Україна сьогодні має значення більше, ніж будь-коли». В умовах, коли міжнародний правовий порядок перебуває під загрозою у всьому світі, саме Україна є одним із найкритичніших полів бою, вважає вона.

«Один загальний висновок: всі країни-партнери готові підтримувати Україну на шляху продовження реформ та боротьби з країною-агресором!

Наша делегація провела акцію #SaveOlegSentsov, закликавши весь світ бути активнішим у звільненні українських в'язнів, бо це і стане найсильнішою підтримкою молодої української демократії.» - зазначив у своєму дописі Олександр Корінний.