У Кропивницькому відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва "Калиновий спів" •PDF• •Друк•
••Середа•, 23 •травня• 2018, 06:01•

Творчі колективи із Дніпропетровської, Вінницької, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Запорізької та Кіровоградської областей взяли участь у традиційному фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».

Почалося святкування із відкриття обласного фестивалю "Єврофест". На площі Героїв Майдану, де зібралися школярі, студенти, громадські активісти, представники національних общин Кіровоградщини, аматорські колективи, учасники разом виконали наш державний гімн та гімн Європейського Союзу.

Продовжилось дійство в обласній філармонії.

У фойє  було представлено виставку робіт майстрів декоративно – ужиткового  мистецтва. Новоукраїнська ОТГ презентувала чудовий запашний  коровай від майстрів СТОВ «Степ-Агро».

А на площі, перед філармонією, колективи-учасники, пройшли урочистою ходою, презентуючи свої міста і села.

Учасників привітав заступник голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій Коваленко. Він нагадав, що вперше фестиваль було проведено в першу річницю незалежності України. Сергій Петрович зазначив, що за цей час «Калиновий спів» став справжньою візитівкою Кіровоградської області, населення якої являє собою різноманіття національностей та культур. Він побажав усім учасникам конкурсу творчої наснаги та успіхів, а глядачам – творчої насолоди. А  далі - відбулося  вже традиційне квітчання кущів калини, посаджених на честь 10-ї, 15-ї та 25-ої річниць фестивалю.

У конкурсі зі 35-ти учасників фестивалю народний аматорський хоровий колектив «Хлібодари» Новоукраїнського комунального будинку культури №1, який представляв Новоукраїнську об’єднану територіальну громаду,  здобув  Диплом ІІІ Ступеня у номінації «народний спів».

Олена Дринич, художній керівник НЕБК № 1