На варті Пам'ять – невловимий Час... •PDF• •Друк•
••Четвер•, 10 •травня• 2018, 14:20•

Немає тих, хто міг би описати

Той дикий жах, що рвався із душі,

Коли ішли на смерть, ішли згорати

У власнім пеклі, пеклі на землі.

Щороку, за давньою традицією, 8  травня у День Пам’яті та Примирення,  Новоукраїнський край вшановує пам’ять радянських солдат, закатованих у роки Другої Світової війни у концтаборі для військовополонених на станції Адабаш. На початку заходу з промовою до всіх присутніх звернулись: заступник міського голови - Руденко О. М., заступник голови Новоукраїнської районної державної адміністрації - Івань О.В. та  заступник голови районної ради - Талашкевича О.М.

Виступаючі наголосили на необхідності пам’ятати страшні роки війни та обов’язково враховувати уроки історії. Адже страхіття Другої Світової не стали наукою для сьогоднішніх російських політиків, які не рахуються із життями і долями людей, реалізовують свої збоченні помисли великодержавного імперського шовінізму, ведучи гібридні війни, у тому числі на території України.  Також представники влади дякували ветеранам за їх подвиг та закликали вшанувати подвиг воїнів Другої Світової війни, пам’ятаючи тих, хто тоді відстояв мир на нашій землі, хто виховав гідну зміну військових, які сьогодні  боронять Україну від підступного та підлого ворога.

Про ті трагічні роки розповів присутнім ветеран війни Клименко І.Г. Також Іван Григорович подякував владі та громадськості за турботу про живих ветеранів, про збереження пам’яті про загиблих та подвиг українського народу та надзвичайно великий вклад України у загальносвітову перемогу над нацизмом.

Слова  вдячності ветеранам промовили учні ЗШ №4 та учасник Антитерористичної операції  Спринсян О.В.

Також було покладено квіти до могил загиблих земляків-новоукраїнців під час антитерористичної операції  на Сході нашої держави.

9 травня Новоукраїнці зібрались біля обеліска Слави у центрі нашого міста на урочисті заходи, присвячені Дню Перемоги. Керівники міста і району, радо вітали не багаточисельних ветеранів Другої Світової, бажаючи їм здоров’я та схилили голови під-час хвилини мовчання, вшановуючи пам’ять загиблих у роки війни та тих, які пішли із життя у післявоєнні роки.

До пам’ятників, історично пов’язаних із війною 1939-1945 років від громадськості та влади було покладено квіти. Також 9 травня у приміщенні ЦПК «Ювілейний», відбувся концерт підготовлений майстрами  мистецтв Новоукраїнщини.

Відповідні заходи відбулись у Мар’янопільському та Сотницько-Балківському старостатах.

Але увага до ветеранів Другої Світової не обмежується святковими днями. Вирішення їх проблем  на постійному контролі міської влади. Діюча програма «Зірка пам’яті» передбачає  фінансову підтримку зазначеної категорії мешканців громади, яка у повному обсязі реалізується міською владою. Зокрема, щомісяця, починаючи із квітня, учасники бойових дій, яким виповнилось 90 років отримують матеріальну допомогу у сумі 300 грн.  У міському бюджеті передбачено 25  тисяч гривень на підтримку діяльності Новоукраїнської спілки ветеранів.

Висловлюємо вдячність працівникам відділу культури виконавчого комітету Новоукраїнської міської ради та творчим колективам громади і району, учнівським та педагогічним колективам навчальних закладів ОТГ, депутату міської ради Ігорю Ревенку - за організацію підвезення, учасникам  заходів із благоустрою - працівникам КП «Водокомунгосп», Новоукраїнського ЖКП та усім, причетним до підготовки й організації урочистих заходів.