Увага! Операція «Нерест-2018»! •PDF• •Друк•
••Понеділок•, 23 •квітня• 2018, 07:27•

Згідно наказу Управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Кіровоградській  області від 12.03.2018 р. № 6 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах Кіровоградської області в 2018 році» з 1 квітня стартувала операція «Нерест 2018». У весняно-літній період 2018 року ловити рибу потрібно за встановленими правилами.

Відповідно до зазначеного наказу любительський та спортивний вилов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об'єктах заборонено у такі строки: в усіх водосховищах з 1 квітня по 09 червня (включно)в усіх річках та її кореневих водоймах з 1 квітня по 20 травня (включно), а в придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, меліоративні канали, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня по 29 червня (включно).

Вилов раків заборонено у період виношування ікри та першої линьки з 01 квітня по 30 червня 2018 року  (включно) та в період другої линьки в період 25 серпня по 30 вересня 2018 року.

Згідно Кодексу України про адміністративні порушення громадяни, які порушили правила вилову, змушені будуть заплатити штраф.

Любительська риболовля у нерестовий період дозволена лише однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом з блешнею і тільки з берега в межах населених пунктів.

Пересуватися по воді дозволено лише суднам контролюючих органів охорони водних біоресурсів.

Також попереджаємо про адміністративну відповідальність щодо продажу свіжої риби у несанкціонованих місцях торгівлі, реалізації об’єктів тваринного світу, незаконно добутих природних ресурсів і продукції, що з них вироблена, у період нересту 2018 року.

Новоукраїнська міська рада

Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області