Важливе про ідентифікацію тварин! •PDF• •Друк•
••Четвер•, 12 •квітня• 2018, 14:25•

Реєстрація тварин є частиною державної політики України, приводить законодавство України у відповідність до законодавства Європейського Союзу та впроваджується на державному рівні в галузі тваринництва і є обов’язковою для господарств всіх форм власності.

тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, участь у виставці тощо.

Обов’язковій ідентифікації підлягають:

• велика рогата худоба, ягнята, козенята — протягом 7 днів з моменту народження;

• товарні свині — за добу до переміщення (продажу, забою);

• лошата — не пізніше 1 року після народження.

При цьому нагадуємо, що всі юридичні та фізичні особи, які провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані:

• ідентифікувати усіх тварин у господарстві;

• вести облік усіх тварин у господарстві, в тому числі щодо їх народження, ідентифікаційних номерів, переміщень між господарствами, а також про забій, утилізацію та падіж;

• подавати для реєстрації дані про ідентифікованих тварин, відомості про господарства з  розведення та утримання тварин, дані про переміщення, забій, загибель на протязі 5 робочих днів з дати таких дій або подій;

• зберігати відомості про тварину протягом трьох років після її смерті (забій, падіж, утилізація) або переміщення з господарства;

Що потрібно для ідентифікації тварин?

Для того щоб проідентифікувати та зареєструвати тварину, необхідно звернутися до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини, або до дільничної лікарні ветеринарної медицини з паспортом громадянина України та ідентифікаційним кодом. Послуга ідентифікації платна — розмір плати залежить від виду тварини, що ідентифікується.

Тарифи з ідентифікації і реєстрації тварин для фізичних осіб (угода за співпрацю, без урахування банківських послуг):

Велика рогата худоба (корова, бички, телята) – 29,00 грн.;

Дрібна рогата худоба (вівці, кози)-25,10 грн.;

Свині – 30,20 грн.;

Тарифи за кріплення бирки, без урахування банківських послуг:

Велика рогата худоба (корови, бички, телята) – 8,48 грн.;

Дрібна рогата худоба (вівці, кози) – 6,61 грн.;

Свині – 3,05 грн.

Власники тварин, які НЕ ЗВЕРТАЮТЬСЯ до відповідних установ ветеринарної медицини з метою ідентифікації і реєстрації тварин або ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ проводити реєстрацію тварин підпадають під дію статті 107.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення "Порушення вимог законодавства про ідентифікацію та реєстрацію тварин". Дана стаття тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб - підприємців, уповноважених осіб - від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тож будьте пильними та відповідальними по відношенню до своїх тварин — проведіть повний клінічний огляд та ідентифікацію тварин. Не створюйте загрозу для інших!

З повагою Новоукраїнський районний відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області