Пригоди зарубіжників у Кременчуці! •PDF• •Друк•
••Четвер•, 05 •квітня• 2018, 13:58•

Новоукраїнські вчителі зарубіжної літератури продовжують активно інтегруватися до всеукраїнської вчительської спільноти. Не встигли відійти в минуле емоції проведеного у місті ЕдКемпу, а вже наших колег гостинно зустрічав Кременчук. Саме там 2-3 квітня, з ініціативи Ірини Горобченко, відбулося чергове засідання міжрегіональної творчої групи учителів зарубіжної та української літератури "Ключ до Слова".

Перший день роботи групи видався більш ігровим. Зранку учасники долали труднощі літературно-краєзнавчого квесту, відкриваючи для себе кременчуцькі пам’ятники літературним героям, яких у місті виявилось напрочуд багато. Можливо, нам теж варто задуматись над цим і встановити у Новоукраїнці скульптурку Фродо Беггінса чи хоча б Котигорошка J. Потім група переїхала до Козельщини – хто не в темі: це районний центр неподалік від міста, - де відвідала місцевий храм Різдва Богородиці, а потім у місцевій школі відбувся захист літературного проекту "Чотири собори". Зокрема, вчителі створили і захистили лепбуки, якими можна скористатися на уроках, присвячених таким творам, як "Собор" Олеся Гончара, "Диво" Павла Загребельного, "Дамаскин" Милорада Павича та "Собор Паризької Богоматері" Віктора Гюго. І знову переїзд – повернення до Кременчука і продовження роботи в КНВК № 5. "Серйозний" блок завершав виступ доцента кафедри українознавства, культури та документознавства Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Людмили Чередник, яка презентувала роман американської письменниці з полтавським корінням Ніни Федорової "Сім’я". А далі почалася ігрова програма – мультиігровий турнір для просунутих інтелектуалів "Свято, яке завжди …" від Олександра Каєнка та Sleep Over Party. По домах розходились вже "по темному", але гарний настрій і враження з головою компенсували і витрачений час, і втому.

Наступного дня до групи приєдналися вчителі Новоукраїнки міської ради і Кропивницького. Робота розпочалася виступами очільників фахової преси – головного редактора РА "Освіта України" Валентини Бойко та видавця журналу "Зарубіжна література в школах України" Дмитра Лебедя. Далі – вражаючий – як на мене – виступ волонтера корпусу миру США Майкла Сміта про систему американської літературної освіти: ще ніхто і ніколи при мені "не розкладав по полицях" всі плюси і мінуси американського підходу до справи. І низка майстер класів – і яких! Літературна дегустація "Ми – крила" від Ольги Чоловської; розбір мегапопулярного нині в Україні твору Мадлен Л’Енгл "Складки часу", проведений Іриною Горобченко; занурення у магію "Старигана з крилами" від Ольги Гузь; роздуми про воєнну тему в дитячій літературі, запропоновані Мариною Вітко; спроба адекватного прочитання целланівської "Фуги смерті" Олександром Каєнком. Не називаю посад спікерів – їх і так знають у вчительському колі. Новоукраїнці активно працювали на майстер класах, ділилися думками і зовсім не пасли задніх!
Додому поверталися пізно і втомлені, відчуваючи всім тілом гицаки погано відремонтованої траси. Але частку свята повезли з собою, це факт. Повезли, щоб вже завтра поділитися нею з своїми учнями. Спасибі, Кременчук! Спасибі, пані Ірино!