Пеньки та гори хмизу – розчистка дерев по РЕМівськи •PDF• •Друк•
••Вівторок•, 27 •березня• 2018, 14:16•

«Не інакше як варварство» – це найбільш м’який вислів, який вживали мешканці міста Новоукраїнки, побачивши наслідки обпилювання дерев у центрі міста по вулицях Соборній та Покровській. Голі стовбури та купи дрібного хмизу залишили виконавці «робіт»  - працівники Новоукраїнського РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго».

Алея, на якій розташований храм Олександра Невського, пам’ятники, врешті одне із найгарніших місць Новоукраїнки, де полюбляють відпочивати батьки із маленькими дітьми  - нічого із зазначеного не зупинило  жахливого знищення дерев, які ледве ожили після попереднього обпилювання цим же підприємством.

Санітарне обпилювання дерев по місту здійснюють і комунальні служби, але дозвіл на ці роботи надали депутати міської ради, сама обрізка рослин виконується так, щоб не зашкодити швидкому відновленню крони та її правильному формуванню. І, як показує практика та досвід проведення санітарного обпилювання дерев, за кілька років зелені насадження мають набагато привабливіший вигляд та стійкіше переносять різноманітні хвороби та ураження шкідниками.

Новоукраїнський РЕМ не погоджував свої роботи із міською радою, міськвиконкомом, чим порушив нормативні акти місцевої влади. Жодним чином зазначені роботи не відповідають і відповідній постанові Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».

Не переймалися представники РЕМу тим, чи відновляться зелені насадження та чи не втратить естетичний вигляд центр міста, адже ті пеньки, які залишились після розчищення електроліній, навряд чи оживуть.

Варто зазначити, що після таких дій по всьому місту залишаються купи неприбраного дрібного хмизу, але цікаво, що більш товста деревина безслідно зникає. А от Новоукраїнське ЖКП, яке здійснює роботи по санітарному обпилюванню дерев, заготовлену деревину відправляє на потреби опалення дитячих садків та шкіл громади.

Новоукраїнська міська рада звернулась до керівництва ПрАТ «Кіровоградобленерго», до Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області та Новоукраїнської місцевої прокуратури щодо правової оцінки зазначеної ситуації, нанесеної шкоди  екології та естетичному вигляду міста.

Щодо моральності та поваги до жителів міста – мешканці зробили свої висновки.

Міська рада буде наполягати щодо неприпустимості повторення у подальшому подібних ситуацій та притягнення до відповідальності осіб, винних у нанесенні моральної, матеріальної та екологічної шкоди мешканцям Новоукраїнки.