Україна – ЄС. Нові перспективи співпраці на регіональному рівні. •PDF• •Друк•
••П'ятниця•, 09 •березня• 2018, 14:17•

У Брюсселі (Королівство Бельгія) за участі голови Асоціації об’єднаних територіальних громад, Новоукраїнського міського голови Олександра Корінного проходить 4-та зустріч робочої групи «Комітет регіонів ЄС – Україна».

Реформа децентралізації в Україні, досягнення і виклики, а також міжмуніципальне співробітництво - ключові теми засідання. Обговорюватимуться перспективи розбудови партнерства в рамках ініціативи «Рівний рівному». А саме, розвиток потенціалу за допомогою інструменту Per to Per між ЄС та органами місцевого самоврядування в Україні.

Європейський комітет регіонів започаткує нові проекти з партнерства між ЄС та українськими містами та регіонами. Сфери партнерства, які обрала українська сторона, стосуються планів економічного розвитку, підготовки посадовців місцевих органів влади, а також питань освіти, охорони здоров'я та культури.

За визначеним механізмом, українські міста і регіони мають подати пропозиції щодо проектів, у реалізації яких вони зацікавлені.

Як очікується, проекти будуть реалізовуватися упродовж трьох або більше років.

Також голова Асоціації ОТГ, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний взяв участь у четвертому засіданні Робочої групи КоР-Україна на підтримку реформи децентралізації.

8 березня у Брюселі відбулось четверте засідання Робочої групи КоР-Україна на підтримку реформи децентралізації. Його відкрили  В’ячеслав Негода та президент Комітету регіонів ЄС Карл-Хайнц Ламбертц  . У своєму виступі європейські партнери зазначили ряд важливих питань, але передусім Президент #CoR пан Ламбертц відмітив вражаючий прогрес впровадження Україною реформи децентралізації і важливість незворотності досягнутих змін. Представники КоР засудили анексію Криму та військову агресію Росії і висловили впевненість, що реформа стане ефективним засобом у боротьбі за окуповані території, адже рівень життя та розвитку українських громад підтримає внутрішній супротив українського народу на цих територіях. В рамках високого візиту Моргені до України Європейська служба зовнішньої діяльності готує заяву Високого представника напередодні виборів Президента РФ щодо факту анексії Криму, частини Донецької та Луганської областей і Україна надзвичайно цінує таку підтримку ЄС. Пан Кулс, віце-президент Конресу місцевих та регіональних влад Європи, зі свого боку запевнив у важливості політичного діалогу в Україні та запропонував використати бельгійський досвід та залучити фахівців Конгресу у роботі експертів, що працюють над змінами до Конституції. Програма #U-LEAD надає велику підтримку реформі децентралізації та забезпечує реалізацію #Peer2Peer ініціативи в рамках роботи #TaskForce, що буде діяти протягом року і результати якої ми дізнаємося на наступному засіданні Робочої групи в місті Київ 24-25 вересня 2018 року. Реформа місцевого самоврядування, що впроваджується #Мінрегіоном ще раз отримала високу оцінку європейської спільноти і утримує позиції найуспішнішої реформи в Україні.

Під час зустрічі із представниками   Асоціації Європейських муніципалітетів та регіонів (The Council of European Municipalities and Regions (CEMR)- Олександр Корінний мав можливість обговорити із  генеральним секретарем Фредеріком Валлієром перспективи вступу Асоціації ОТГ до CEMR, співпрацю в різних проектах і програмах.